Naga MarketsElon Musk podbija akcje CD Projekt. Wystarczyły krótkie wpisy na Twitterze dot. Cybperunka
Elon Musk, Tesla

Po godzinie 13:00 akcje CD Projekt zyskiwały w przeciągu jednej godziny niemal 20% testując w czwartek poziom 376,5 zł. Była to reakcja na krótki wpis, który na swoim oficjalnym koncie na Twitterze umieścił Elon Musk. „Estetyka Cyberpunka jest niesamowita” komentował popularny biznesmen w wątku pod zdjęciem informującym o dostawie Tesli Modelu S w przyszłym miesiącu.

  • Elon Musk po raz kolejny potwierdza, że jego słowa potrafią silnie oddziaływać na nastroje wśród inwestorów
  • W momencie przygotowywania tego artykuł zmienność na akcjach CD Projekt była bardzo duża, momentami sięgając 20% wzrostów
  • Kilka dni wcześniej właściciel Tesli napędził w ten sam sposób i tak dynamiczny już rajd na akcjach amerykańskiej spółki GameStop.

CD Projekt wzrasta do poziomu najwyższego od grudnia. Elon Musk chwali Cyberpunka

Wszystko zaczęło się w czwartek po godzinie 03:00 czasu polskiego kiedy Elon Musk opublikował na Twitterze zdjęcie z wnętrza Tesli Modelu S informując, że dostawy rozpoczną się w przyszłym miesiącu. Na ekranie dotykowym samochodu znajdującym się w jego centralnej części znajdowała się grafika z gry Wiedźmin, za której stworzenie odpowiada CD Projekt.

Te artykuły również Cię zainteresują
W odpowiedzi do oryginalnego posta znalazła się również informacja, że najnowszy model Tesli może uruchomić Cyberpunka. News ten nie wywołał jednak reakcji wśród inwestorów, takową spowodowało jednak kolejne „ćwierknięcie” opublikowane tuż przed godziną 13:00 czasu polskiego:

Elon Musk napisał, że “estetyka Cyberpunka jest niesamowita” dodając jednocześnie, że wnętrze Modelu S prezentuje się OK. Można zastanawiać się, czy popularnemu przedsiębiorcy chodziło o grę CD Projektu, czy o „cyberpunkowy” design samochodu z fabryki Tesli, dla inwestorów nie miało to jednak większego znaczenia. Ci bowiem rzucili się na akcje CD Projekt.

W kluczowym momencie rosły po godzinie 13:00 o prawie 20% pokonując 200-dniową średnią ruchomą i wspinając się na najwyższe poziomy od grudnia ubiegłego roku:

Akcje CD Projekt mocno w górę dzięki Twittowi Elona Muska. Źródło: Tradingview.com

Nie jest to pierwszy raz w tym tygodniu kiedy Elon Musk “rusza” akcjami spółek z sektora gamingowego. Wcześniej twittował odnośnie do spółki GameStop, na której trwa spekulacyjne szaleństwo zwiększające jej wycenę o tysiące procent.

Drugim fenomenem są twity Elona Muska, który podaje nazwę spółki (i zazwyczaj nic lub niewiele więcej) wywołując szturm inwestorów detalicznych. Wczoraj kombinację obydwu czynników widzieliśmy w przypadku GameStopakomentował Przemysław Kwiecień z XTB.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda jsw | funty | kurs dolara | kurs eur/usd | gpw pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here