Naga MarketsW ramach niedawnej serii tweetów Elon Musk napisał, że zamierza sprzedać wiele swoich “dóbr fizycznych”. Sieć spekuluje, czy sprzeda też BTC, które ponoć posiada. Z drugiej strony ponadto padają pytania, czy Musk kupi teraz kryptowaluty?

  • Elon Musk chce sprzedać swoje fizyczne rzeczy.
  • Społeczność kryptowalut zareagowała na tweety Muska – chce się dowiedzieć, czy miliarder kupi za uzyskane pieniądze BTC.

Bezdomny miliarder

– Sprzedaję prawie wszystkie dobra fizyczne. Nie będę miał domu – napisał ekscentryk.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

W lutym 2019 roku Musk ujawnił, że ma 0,25 BTC. Czy teraz sprzeda i te środki?

Portal Cointelegraph skontaktował się z Elonem Muskiem w celu uzyskania dodatkowych informacji. Jak na razie nie otrzymał odpowiedzi.

Musk kupi teraz BTC?

Kilku członków społeczności kryptowalut zareagowało na tweeta Muska. Założyciel Tron, Justin Sun, po prostu napisał, że założyciel Tesli powinien „kupować bitcoiny”. Z kolei user Hodlonaut zapytał, czy miliarder za tak uzyskane pieniądze kupi BTC.

Oczywiście scenariusz, w którym Musk kupi za wszystkie swoje pieniądze BTC, jest mało prawdopodobny.

Cała kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi 161 569 180 962 USD. Jak niektórzy śmiało wyliczają teoretycznie Musk mógłby teraz kupić około 24 proc. całej podaży BTC. Miałby jednak trudność z samym wykupieniem tak dużej ilości bitcoinów.

Odmroźmy gospodarkę!

W ostatnim czasie Musk nawoływał też od szybkiego odmrażania gospodarki. “Przywrócić ludziom wolność!”, napisał w social mediach, promując analizę przeprowadzoną przez Wall Street Journal, która sugerowała, że ​​obecnie trwający shut-down nie uratuje wielu istnień ludzkich. „Bravo Texas!” napisał z kolei w innym tweecie, podkreślając stanowisko organizacji Texas Tribune, która uważa, że restauracje stanowe i inne firmy mogą ponownie zostać otwarte już w piątek.

Tym samym stanął w jednym szeregu z Rogerem Verem, kontrowersyjnym biznesmenem z rynku BTC, i Ronem Paulem, libertarianinem i byłym kandydatem na prezydenta USA.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here