Naga MarketsElon Musk pisze o Cyberpunku. Akcje CD Projekt jednak bez reakcjiGdy pod koniec stycznia 2021 roku popularny miliarder i przedsiębiorca Elon Musk umieścił na swoim Twitterze, krótki wpis odnoszący się do gry Cyberpunk 2077 autorstwa polskiego studia CD Projekt (GPW: CDR), akcje spółki rosły o ponad 15,5%. Właściciel m.in. zajmującej się produkcją elektrycznych samochodów firmy Tesla po raz kolejny odniósł się na swoim Twitterze do najnowszej produkcji dewelopera, tym razem jednak wpis nie wywołał takiej euforii wśród inwestorów.

  • Estetyka Cyberpunka jest niesamowita, pisał pod koniec stycznia Elon Musk podbijając wartość akcji CD Projekt
  • 11 kwietnia zamieścił natomiast bardzo podobny wpis. Tym razem zauważał, że „sztuka w Cyberpunk jest niesamowita”
  • Podczas poniedziałkowego otwarcia akcje CDR rosły jednak marginalnie zyskując niespełna 1% i utrzymując się blisko tegorocznych dołków

Elon Musk ponownie tweetuje, CD Projekt tym razem jednak nie rośnie

Właściciel Tesli wielokrotnie pokazał, że jego krótkie oświadczenia publikowanego na Twitterze potrafią poruszać akcjami spółek oraz kryptowalut (w tym głównie bitcoina oraz dogecoina). Na początku roku przekonali się o tym inwestorzy kupujący akcje CD Projekt, którego notowania jednego dnia rosły o ponad 15% po wpisie Elona Muska.

Te artykuły również Cię zainteresują
W niedzielę, 11 kwietnia 2021 roku o godzinie 14:23 czasu polskiego właściciel Tesli po raz kolejny tweetował o grze Cyberpunk 2077 autorstwa polskiego studia zauważając, że „sztuka w Cyberpunku jest niesamowita”. Post wirusuwo rozszedł się wśród kilkudziesięciu milionów obserwatorów konta Muska na Twitterze, a inwestorzy niecierpliwie czekali na poniedziałkowe otwarcie sesji na GPW.

Tym razem jednak „Technoking Tesli” nie wywołał większej euforii. W porównaniu do piątkowego zamknięcia akcje otwierały się z zyskiem w wysokości 0,7% i chwilowo rosły o 1,6% (testując poziom 183,34 zł), bardzo szybko oddawały jednak większość zysku:

Notowania CDR w pierwszych pięciu minutach po otwarciu GPW w poniedziałek. Źródło: Tradingview.com

Po ostatnim zachowaniu akcji w reakcji na wpis Elona Muska inwestorzy z całą pewnością liczyli na zdecydowanej więcej. Na poniższym wykresie zaznaczono świecę z 28 stycznia kiedy po tweedzie prezesa Tesli akcje zanotowały dynamiczny skok wartości.

Reakcja na pierwszy wpis Muska o Cyberpunku z końca stycznia. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | kurs bitcoin prognozy | lotos gpw | akcje spółek giełdowych | bitcoin wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here