Naga Markets

Elon Musk ostrzega przed nadciągającym kryzysem. Według niego czeka nas deflacja Dyrektor generalny Tesli i Spacex Elon Musk napisał w piątek wieczorem na Twitterze, że kolejna podwyżka stóp procentowych w USA  grozi deflacją. Podobne zdanie ma Cathie Wood, według której wiodące wskaźniki inflacji, takie jak złoto i miedź, sygnalizują już takie ryzyko. Według niej Fed opiera się na nieaktualnych danych i może doprowadzić gospodarkę USA do kryzysu.

  • Elon Musk uważa, że kolejna duża podwyżka stóp procentowych zwiększy ryzyko deflacji
  • CEO Ark Invest jest podobnego zdania i twierdzi, że Fed bazuje na nieaktualnych danych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Elon Musk i Cathie Wood zgodnie twierdzą, że istnieje ryzyko deflacji

Jerome Powell prezes Rezerwy Federalnej niedawno w swoim przemówieniu w Jackson Hole podkreślił jastrzębie stanowisko banku centralnego. Zaznaczył, że walka Fedu z inflacją przyniesie trochę bólu.Musk powiedział w sierpniu, że inflacja osiągnęła szczyt i “gwałtownie spadnie”. Przewidział również, że prawdopodobnie będziemy mieli recesję trwającą około 18 miesięcy. W swoim ostatnim wpisie napisał:

– Duża podwyżka stóp Fed grozi deflacją – wskazał.

Tweet Muska nastąpił po analizie przeprowadzonej przez Cathie Wood, która jest CEO Ark Invest. Ostrzegła ona swoich obserwatorów, że nadchodzi deflacja za pośrednictwem Twittera.

XTB

Fed opiera decyzje w polityce pieniężnej na opóźnionych wskaźnikach: zatrudnieniu i inflacji bazowej. Wiodące wskaźniki inflacji, takie jak złoto i miedź, wskazują na ryzyko deflacji. Nawet cena ropy spadła o ponad 35% w stosunku do szczytu, wymazując większość tegorocznych zysków – napisała Cathie Wood.

W poniedziałek odniosła się do tweeta Elona Muska. Rozbudowała w nim swoją wcześniejszą wypowiedź o więcej danych.

Deflacja w toku, PPI, CPI, PCE Deflator: od szczytów cen po COVID, drewno -60%, miedź -35%, ropa -35%, ruda żelaza -60%, DRAM -46%, kukurydza – 17%, bałtyckie stawki frachtowe -79%, złoto -17%, a srebro -39%. Według pomiarów Manheim, ceny używanych samochodów spadły w sierpniu o 4% (około 50% w skali roku!), spadły o 10% od szczytu w styczniu, a jeśli pojazdy elektryczne będą tak destrukcyjne dla rynków samochodów spalinowych jak wierzymy, to ceny mogą zostać obniżone o połowę. Tym samym osiągając minima ostatnio widziane podczas GFC pod koniec 2008 roku – odpowiedziała CEO Ark Invest.

Innego zdania jest znany inwestor Peter Schiff, znany inwestor i przeciwnik kryptowalut. Uważa on, że nadciągający kryzys zostanie wykorzystany do powrotu na ścieżkę dodruku, co skończy się jeszcze większą inflacją.

Grozi nam hiperinflacja. Wyższe koszty obsługi długu, poważna recesja, eksplodujące deficyty budżetu federalnego i spadające ceny aktywów spowodują gorszy kryzys finansowy niż ten w 2008 roku. Odpowiedzią Fedu będzie masowe luzowanie ilościowe i drukowanie dolara, co doprowadzi do gwałtownego wzrostu cen – wskazał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | celon gpw | jen kurs | notowania cleon pharma | lotos akcje | ropa brent | kurs liry tureckiej nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here