Naga MarketsTesla nowy model - Cybertruck
źródło: www.tesla.com

Od kilku dni w sieci aż roi się od różnego rodzaju treści dot. najnowszego dziecka Elona Muska. Mowa tu oczywiście o Cybertrucku, który wzbudził tak duże kontrowersje, że rozpisywały i rozgadywały się o nim media na całym świecie. Mimo, że wielu internatów postanowiło wyśmiać koncept kosmicznego pojazdu tworząc z nim przeróżne memy, sam Musk zasugerował, że Tesla ma już ponad 250 tys. zamówień na swojego elektrycznego pickupa. 


Testa sprzedała 250 tys. Cybertrucków

Tesla zaprezentowała najnowszy pojazd w miniony piątek i natychmiast uruchomiła przedsprzedaż umożliwiając tym samym potencjalnym nabywcom zarezerwować samochód poprzez dokonanie częściowej przedpłaty w wysokości 100 USD. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to kwota 10-kronie niższa od tej, którą producent życzył sobie za zarezerwowanie Modelu 3 w 2016 roku.

Biorąc pod uwagę ilość zamówień w przedsprzedaży uwzględnić należy, że z pewnością wiele z nich zostanie ostatecznie anulowanych. Nie zmienia to jednak faktu, iż podczas debiutu modelu 3 Tesla zebrała w pierwszym tygodniu 325 tys. zamówień, a tu 250 tys. w ciągu zaledwie kilku dni.

Producent planuje rozpocząć produkcję elektrycznej ciężarówki pod koniec 2021 roku. Samochód stworzony ze stali nierdzewnej używanej w rakietach wyceniony został na 39 900 dolarów. Premiera ta nie zrobiła jednak większego wrażenia na Wall Street. Wręcz przeciwnie, cena akcji Tesli zaliczyła dość znaczący spadek

Tesla Inc.
Tesla Inc.

Jedną z przyczyn tych spadków może być fakt, iż samochód jest tak futurystyczny, że prawdopobnie nie spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców. Tak przynajmniej uważają analitycy.

Musk oskarżony o zniesławienie

Inną z przyczyn ostatniej wyprzedaży akcji Tesli może być natomiast zamieszanie wokół osoby Elona Muska, który został pozwany przez Vernona Unswortha o nazwanie go “pedo gościem” w jednej z serii tweetów.

Zapytany po wtorkowej sesji w amerykańskim sądzie rejonowym w Los Angeles, czy jest jakakolwiek szansa, że Musk załatwi sprawę polubownie przed procesem cywilnym, jego adwokat Alex Spiro powiedział Reutersowi: “Nie”. Wskazał on, że jego klient nie ma zamiaru załatwić sprawy o zniesławienie zanim odbędzie się rozprawa sądowa.

Musk przeprosił jedynie za komentarz “pedo gość”, mówiąc, że była to powszechna zniewaga w jego ojczystym kraju – RPA – i że nie zamierza oskarżać Unswortha o pedofilię.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURJPY – kurs euro celuje w dolne ograniczenie kanału?
Następny artykułKomentarz walutowy – Australijski dodruk
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here