Naga Markets

Elon Musk odnotowuje kolosalne straty. Wartość Twittera spadła o ponad połowę! W październiku 2022 roku, Elon Musk zaskoczył wszystkich decydując się na zakup Twittera za ogromną kwotę 44 mld dolarów. Jednak mniej niż sześć miesięcy później, wartość firmy mogła zastać zmniejszona do mniej niż połowy tej sumy. Informacja ta pochodzi z wyciekłego e-maila, który Musk podobno podzielił się z pracownikami Twittera, na co zwrócił uwagę Wall Street Journal.

Elon Musk wierzy w swój długoterminowy plan dla Twittera

W mailu Musk zasugerował, że wycena Twittera wynosi obecnie mniej więcej 20 miliardów dolarów, co oznacza znaczny spadek w stosunku do początkowej ceny zakupu. Mimo to wyraził optymizm co do przyszłości firmy, stwierdzając, że widzi “wyraźną, ale trudną, ścieżkę do wyceny >$250B”. Określił również portal jako “odwrotny startup” ze względu na szybkie zmiany, które wdrażał na platformie od momentu przejęcia kontroli.







Fidelity, jeden ze współinwestorów, który wspierał przejęcie Twittera przez Muska, podobno odpisał w listopadzie swoje udziały w firmie o 56%, jak wynika z publicznych dokumentów. To dodatkowo podkreśla spadek wyceny Twittera od czasu przejęcia przez Muska.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Przedstawiciele Twittera nie udzielili żadnego komentarza w tej sprawie. Zamiast tego, email prasowy Twittera odpowiedział emoji kupy (Musk zadeklarował, że będzie to automatyczna odpowiedź firmy na zapytania mediów o przyszłość).

Kadencja Muska jako właściciela Twittera została naznaczona różnymi kontrowersjami i wyzwaniami. Masowe zwolnienia, niewygodne publiczne wymiany zdań z pracownikami i odejście wielu reklamodawców przyczyniły się do znacznych strat. Ponadto, portal zmaga się z problemami związanymi z dezinformacją i chwiejnym początkowym uruchomieniem usługi subskrypcyjnej Twitter Blue.

Polecamy również: Cezary Graf (omanem ekonomicznym)? Rafał Zaorski znowu atakuje na Twitterze

AVA Trade

Spadek wyceny Twittera i ciągłe problemy, z którymi boryka się firma pod kierownictwem Muska, wzbudziły niepokój zarówno wśród inwestorów, jak i użytkowników. W związku z tym, że platforma przechodzi gwałtowne zmiany i zmaga się z wieloma wyzwaniami, okaże się, czy Musk zdoła skutecznie poprowadzić Twittera w kierunku ambitnej wyceny 250 miliardów dolarów, którą sobie wyobraża.

Pomimo obecnej wyceny, niektórzy eksperci twierdzą, że długoterminowy potencjał Twittera pozostaje silny, zwłaszcza jeśli Musk może skutecznie rozwiązać problemy platformy i wykorzystać moc jej bazy użytkowników. Będzie to jednak wymagało znacznego wysiłku i podejmowania strategicznych decyzji, a także chęci dostosowania się i reagowania na stale zmieniający się krajobraz mediów społecznościowych i komunikacji cyfrowej.

Elon Musk miał rację. Akcje Tesli wzrosły od początku roku o ponad 100%

Warto przypomnieć, że w połowie 2022 r. Elon Musk naśmiewał się z osób grających krótkie pozycje względem Tesli. Wiele wskazuje na to, że mógł mieć on rację, gdyż pomimo niesprzyjających warunków spółka szybko odrabia straty, a optymistyczne prognozy dotycząca tego, gdzie akcje Tesli znajdą się za 12 miesięcy, wskazują poziom 320 dol. za akcję.

Osiągnięcie takiego pułapu oznaczałoby wzrost kursu o kolejne 50%. Patrząc z perspektywy historycznego szczytu (384,29 dol.) taka prognoza wydaje się jak najbardziej możliwa.

Dodatkowym motorem napędowym, panującego na spółce trendu wzrostowego jest mania wokół branży sztucznej inteligencji oraz ChatGPT, wspieranej oraz wykorzystywanej przez Teslę.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNapięcia na rynkach finansowych, a prognozy kursów EUR/USD i GBP/USD
Następny artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 27 marca 2023 r.
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem