Naga MarketsElon MuskAkcje Tesli spadły w ostatnim czasie o ponad 21 proc. Tak znaczna deprecjacja jest pokłosiem działań Elona Muska, który najpierw przeprowadził na twitterze sondę, by chwilę później zgodnie z jej wynikami sprzedać pakiet posiadanych przez siebie akcji o wartości blisko 7 mld USD. Michael Burry, który zasłynął przewidując kryzys finansowy z 2008 r. uważa, że Elon Musk “po prostu chce sprzedać Teslę”.

Elon Musk “chce tylko sprzedać Teslę” 

Michael Burry po raz kolejny wypowiada się na temat Elona Muska, twierdząc, że prezes Tesla Inc. nie potrzebuje gotówki, chce tylko sprzedać akcje swojej firmy.– On nie potrzebuje gotówki. Chce tylko sprzedać $TSLA – napisał na Twitterze inwestor znany z filmu “The Big Short”.

Znany inwestor i założyciel prywatnej firmy inwestycyjnej Scion Asset Management zamieścił także wykres cen akcji Tesli ze strzałką wskazującą na moment, w którym Elon Musk powiedział, że akcje producenta samochodów elektrycznych notowane są “zbyt wysoko”. Na uwagę zasługuje fakt, iż było to jeszcze w roku 2020, kiedy za jedna akcje spółki zapłacić trzeba było poniżej 200 dolarów.

W reakcji na całą serię wypowiedzi przeciwko prezesowi Tesli, sam Musk odparł, że Burry jest “zepsutym zegarem” i ostrzegł przed tym, co postrzega jako trwającą bańkę na rynkach finansowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | celon akcje rekomendacje | enea kurs | pgnig notowania akcji | długoterminowa prognoza kursu dolara australijskiego | kurs dolara nowozelandzkiego sprzedaż | kruk notowania | kurs 11bit |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCloud Technologies z 5,6 mln zł EBITDA i 4,4 mln zł zysku netto w III kwartale 2021 roku
Następny artykułTower Investments zrealizowała ostatni etap transakcji dot. inwestycji o łącznej wartości 21 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here