Naga Markets

Mimo iż dyrektor generalny Tesli – Elon Musk przyznał, że jego ulubieńcem jest rzeczywiście Dogecoin (DOGE), obok zaznaczył, iż nie poleca nikomu wchodzenia “all-in” w tę wirtualną walutę. Co więcej, nie rekomenduje on żadnych inwestycji w kryptowaluty. Choć przedsiębiorca ten ma pewnego rodzaju powiązania z krypto aktywami, nie chce on wydawać porad typowo inwestycyjnych. 

Elon Musk nie poleca inwestycji w kryptowaluty

Znany miliarder i przedsiębiorca będący założycielem bądź współzałożycielem przedsiębiorstw tj. Tesla, SpaceX, PayPal, Neuralink, czy Boring Company znany jest z wydawania licznych komentarzy na temat wirtualnych walut. Te z kolei często wywoływały emocje wśród inwestorów, w zależności od narracji słów Elona Muska. Doprowadzały one zatem do wzrostów, ale też i spadków, jeśli  biznesmen ten wydawał krytyczną opinię wobec jakiegoś projektu. Firma, w której Elon Musk jest dyrektorem generalnym – Tesla należy do grona instytucjonalnych inwestorów Bitcoina. Choć sprzedała ona znaczną część BTC zgromadzonych w portfelu (dokładnie 75%) w II kwartale 2022 r., pozostałe 25% wciąż jest przez nią HODLowane. Przedsiębiorstwo to miało również zaakceptować tę kryptowalutę, jako środek płatności, jednak Elon Musk wycofał się z tego zamiaru z powodu obaw środowiskowych. 

Jeżeli chodzi o inne inicjatywy związane z krypto aktywami, Tesla zaczęła przyjmować płatności w Dogecoinie w swoim internetowym sklepie na początku 2022 r. Mimo szeregu działań wspierających niejako adopcję kryptowalut Elon Musk widocznie zaznaczył podczas wydarzenia organizowanego przez Wall Street Journal, że nie poleca nikomu inwestycji w tę klasę aktywów. 

Capital.com
Advertisement

Dogecoin wciąż faworytem CEO Tesli

Brak rekomendacji do zakupu wirtualnych walut obejmuje także Dogecoina, mimo iż ten jest ulubieńcem Elona Muska. Przedsiębiorca ów nie zaleca inwestorom, aby ci stawiali wszystko na tę kryptowalutę mem. Zapytany jednak o to, co podoba mu się w DOGE, wyjaśnił, iż ceni go za “najlepszy humor i psa” w logo.

Zdaniem niektórych ekspertów to właśnie wsparcie ze strony dyrektora generalnego Tesli pozwoliło Dogecoinowi utrzymać się na rynku. W chwili pisania tego tekstu zajmuje on 8 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej od platformy CoinMarketCap. Według Elona Muska najbardziej ironiczne byłoby, gdyby w przyszłości mem coin stworzony dla żartu stał się globalną walutą.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCyfrowy następca karty flotowej. Perspektywiczna nisza w branży automotive
Następny artykułRozliczenie podatku z Niemiec i zwrot podatku – co warto wiedzieć?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.