Naga MarketsElon Musk nie jest właściwą osobą do rozmów o bitcoin i OZE , stwierdził Nic CarterElon Musk przed kilkoma dniami poinformował o tym, że rozmawiał z przedstawicielami kopaczy BTC w Stanach Zjednoczonych o możliwości stosowania energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii w celu zasilania koparek bitcoina. Jednak Nic Carter z Castle Island Ventures jest przekonany, że CEO Tesla Inc. nie jest właściwą osobą do prowadzenia debaty o “zielonym Bitcoinie”, przynajmniej nie w taki sposób jak społeczność kryptowalut by tego oczekiwała.

Elon Musk niewłaściwą osobą do prowadzenia dialogu o zielonym BTC – twierdzi Nic Carter

Kurs Bitcoina w ostatnim czasie nie ma się za dobrze – przecena od szczytów to już ponad 50%. Jednej z przyczyn spadków można doszukiwać się w informacji opublikowanej przed dwoma tygodniami przez Elona Muska, że Tesla nie będzie już akceptować płatności w BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Producent samochodów wycofuje się z takiej formy zapłaty z uwagi na wysokie koszty środowiskowe generowane przez sieć Bitcoin. Jednak przed kilkoma dniami Elon Musk poinformował, że może się to zmienić jeśli BTC stanie się znacznie bardziej przyjazne środowisku. W tym celu spotkał się z przedstawicielami kopaczy bitcoina z Ameryki Północnej: Elon Musk konsultował się z górnikami BTC w sprawie OZE

Nic Carter uważa jednak, że szef Tesli nie jest właściwą osobą do prowadzenia takiego dialogu:

Zwolennicy bitcoina są wciąż bardzo sceptycznie nastawieni wobec Muska i postrzegają go jako osobę o sprzecznych wartościach. – stwierdził Carter.

Plus500

Jednakże, prośba wobec kopaczy Bitcoina o bycie bardziej transparentnymi jeśli chodzi o kwestie energetyczne to dobra propozycja nie ważne skąd pochodzi. – podkreślił Carter.

Zobacz również: Akcje Tesli w górę, firma Elona Muska wprowadziła nowy system autonomicznej jazdy

invest

Zdaniem Cartera, kopacze Bitcoina w Stanach Zjednoczonych są znacznie bardziej transparentni i stosują czystszą energię niż inni konsumenci energii np. w przemyśle. Sugeruje także, że pomysł proszenia kopaczy o to, żeby informowali dokładnie o tym jakiego rodzaju energii używają może przerodzić się w nagonkę i wyolbrzymienie problemu – szukanie go nie tam, gdzie faktycznie może być.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here