Naga MarketsElon Musk przyznał, że planuje debiut Starlink za kilka latW poniedziałek Elon Musk, prezes SpaceX, poinformował na Twitterze, że spółka może wprowadzić Starlink na giełdę. Nie jest to pierwsza zapowiedź debiutu przedsiębiorstwa, jednak wcześniej nie miał on poparcia ze strony Muska.

  • Do IPO miałoby dojść, gdy spółka zacznie przynosić stałe dochody.
  • W lutym Musk zaprzeczał planom wprowadzenia Starlink na giełdę.
  • Na początku września firma oglosiła, że pierwsze testy satelitów zakończyły się sukcesem.

Musk czeka na “przewidywalny wzrost przychodów”

Prawdopodobnie przeprowadzimy IPO Starlink, ale dopiero za kilka lat, kiedy wzrost przychodów będzie płynny i przewidywalny. Rynek publiczny nie lubi *nie*regularnych przepływów pieniężnych haha. Jestem wielkim fanem małych inwestorów detalicznych. Zadbam o to, by mieli najwyższy priorytet. Możesz trzymać mnie za słowo. – napisał Musk.

Już w lutym dyrektor operacyjna SpaceX Gwynne Shotwell wspomniała, że Starlink jest właściwym typem biznesu, który możemy rozwijać i upublicznić. Elon Musk szybko zdementował plotki o nadchodzącym debiucie spółki mówiąc, że władze firmy nawet o nim nie myślą.

Zobacz również: Gospodarki Chin i USA szykują się do rozwodu. Co na tym stracą?

Starlink to firma mająca na celu stworzenie sieci satelitów dostarczających internet na całym świecie. Projekt ten jest od lat ambicją SpaceX, który uczestniczył w wyścigu o jego realizację z innymi amerykańskimi korporacjami.

Powszechny dostęp do internetu

Plan spółki zakłada wysłanie na orbitę 11943 satelitów, a każdy z nich miałby dostarczać bardzo szybki internet. Według władz firmy, zrealizowanie przedsięwzięcia pozwoli nie tylko ograniczyć koszty infrastruktury na ziemi, ale utrudni także blokowanie dostępu do informacji przez rządzących.

W lecie odbyły się pierwsze testy satelitów, które według spółki okazały się sukcesem, a prędkość internetu dochodziła do 100 mb/s.

Zespół Starlink zbierał statystyki opóźnień i przeprowadzał standardowe testy prędkości systemu. Oznacza to, że sprawdzamy, jak szybko dane przemieszczają się z satelitów do naszych klientów, a następnie z powrotem do reszty internetu. Wstępne wyniki były zadawalające – powiedziała Kate Tice, starsza inżynier w SpaceX.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here