Naga MarketsElon Musk na Twitterze: "Nie sprzedałem jeszcze żadnego mojego bitcoina"Elon Musk otwarcie zapewnił społeczność kryptowalutową, że jeszcze nie sprzedał ani jednego z posiadanych przez siebie bitcoinów, nawet pomimo tego, że zarządzana przez niego spółka Tesla Inc. postanowiła zrealizować część zysków osiągniętych w trakcie zwyżki BTC w ostatnich miesiącach.

  • Musk nigdy nie pochwalił się, ile bitcoinów faktycznie posiada
  • W ostatnich miesiącach CEO Tesli jest niezwykle aktywny jeśli chodzi o tematykę krypto
  • Oprócz bitcoina, Musk szczególnie upodobał sobie także Dogecoina

Musk nie sprzedał ani jednego bitcoina

Elon Musk to absolutny lider popularności wśród celebrytów w branży kryptowalutowej. Ekscentryczny miliarder może pochwalić się tłumem fanów: jego profil twitterowy śledzi aż 52,1 mln obserwujących. Lud w napięciu wyczekuje choćby odległego nawiązania do krypto w jego wpisach.

Zatem, tak zdecydowany w swoim przekazie tweet nie może przejść przez echa. Elon Musk odpowiedział na prowokację ze strony komika Dave’a Portnoya, która brzmiała tak:

Czy rozumiem to dobrze? Elon Musk kupuje bitcoina. Potem go pompuje. BTC idzie do góry. Potem sprzedaje go i zarabia fortunę. Mam 1 BTC, jednak bitcoin to nie jest do końca tym, czym myśleliśmy, że będzie. Po prostu nie bądźcie tą ostatnią osobą trzymającą walizkę. – stwierdził Portnoy.

Wywołany do tablicy Musk postanowił odpowiedź na wpis komika:

Nie, nie rozumiesz. Nie sprzedałem ani jednego Bitcoina. Tesla sprzedała 10% swojego portfela BTC, tylko po to, aby udowodnić płynność Bitcoina jako alternatywę do przechowywania gotówki w bilansie. – podsumował CEO Tesli.

Tesla faktycznie sprzedała część posiadanych przez siebie bitcoinów. Jak podaje Cointelegraph, Tesla pozbyła się ich w I kw. 2021 r. osiągając w rezultacie czysty zysk w wysokości 272 mln dol.

Plus500

Wróćmy jednak do początku lutego. Wtedy, spółka Elona Muska zakupiła bitcoiny warte około 1,5 bln dol., które miały posłużyć do zapewnienia płynności do rozliczania płatności w bitcoinach za samochody oferowane przez Teslę. Przy okazji, informacja spowodowała lawinowy wzrost ceny BTC. Rzecz jasna, pomogły także wpisy samego Muska, jak to już ostatnio bywa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here