Naga MarketsElon Musk w karykaturze Investing.com

Założyciel i prezes publicznie notowanej spółki zajmującej się produkcją samochodów elektrycznych Tesla, Elon Musk, poinformował rano na swoim Twitterze, że sympatycy kryptowalut mogą już dokonywać zakupu pojazdów jego spółki przy wykorzystaniu bitcoina (BTC). Plany te zostały po raz pierwszy zaprezentowane, gdy spółka na początku roku poinformowała o zakupie 43 tys. BTC o wartości 1,5 mld dol.

  • Elon Musk opublikował informację na swoim Twitterze po godzinie 08:00 czasu polskiego, w środę 24 marca 2021 r.
  • W pierwszej reakcji na tweeta bitcoin rósł o 900 dol., pre-market dla akcji Tesli nie był natomiast jeszcze otwarty
  • Sama spółka również nie złożyła jeszcze do SEC raportu bieżącego informującego o istotnych zmianach
  • Bitcoiny pozyskane przez spółkę nie będą wymieniane na walutę tradycyjną, tylko zwiększą jej rezerwy kryptowalutowe

Tesla dotrzymała słowa. Elon Musk informuje o możliwości zakupów w bitcoinach

W styczniu 2021 r. Tesla zaktualizowała politykę inwestycyjną, aby zapewnić sobie większą elastyczność w zakresie dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotu z środków pieniężnych. W ramach tej zmiany podmiot postanowił inwestować swoje nadwyżki finansowe między innymi w kryptowaluty oraz inne instrumenty finansowe (m.in. ETF-y) oraz wprowadzić w przyszłości możliwość płatności w bitcoinach za oferowane produkty. Spółka nie zdradzała jednak kiedy to nastąpi:

Te artykuły również Cię zainteresują
– W ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld USD w bitcoina i możemy nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe od czasu do czasu lub długoterminowo. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoina jako formę płatności za nasze produkty, zgodnie z obowiązującymi przepisami i początkowo w ograniczonym zakresie, którego możemy upłynnić po otrzymaniu lub nie – napisano w raporcie Tesli.

Ponad półtora miesiąca od tamtej publikacji Elon Musk informuje na swoim Twitterze w charakterystycznej dla siebie, bardzo lakonicznej formie: „Możesz już kupić Teslę za bitcoina”:

Kilka minut później Elon Musk dodał, że bitcoiny pozyskane przez Teslę ze sprzedaży samochodów nie będą wymieniane na walutę tradycyjną. Oznacza to, że będą zasilały i tak potężną już bazę kryptowalutową utrzymywaną przez spółkę.

Bitcoin w górę o 900 dolarów po „ćwierknięciu”, akcje Tesli czekają na otwarcie pre-marketu

Tuż po godzinie 08:00 bitcoin rósł o prawie 900 dol., zyskując 1,6% i testując poziom 55,55 tys. dol., będący sesyjnym szczytem:

Bitcoin w górę w reakcja na tweeta Elona Muska. Źródło: Tradingview.com

Na reakcję akcji Tesli trzeba natomiast jeszcze poczekać, gdyż handel w pre-markecie (przed otwarciem oficjalnych godzin sesyjnych) startuje dopiero za kilka godzin (o godzinie 4 rano czasu lokalnego).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 dax | notowania nasdaq na żywo | forex waluty online | wykres cen bitcoina | kurs euro on line |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here