Naga MarketsElon Musk może zgarnąć kolejne 3 mld USD dzięki dobrym wynikom TesliAkcje Tesli w tym roku zyskały już niemal 400%, co sprawia, że ekscentryczny CEO spółki, Elon Musk, może zarobić kolejne 3 mld dol. w ramach zatwierdzonego w 2018 roku pakietu nagród wypłacanych przez aktywowanie kolejnych kroków milowych rozwoju producenta samochodów elektrycznych.

  • Elon Musk “odblokował” już 3 spośród 12 nagród zapewnionych przez zarząd spółki.
  • Kurs akcji Tesli we wtorek spadł o 2,75% do 413,98 dol.
  • Od początku roku akcje Tesli wzrosły aż o 394,80%

Elon Musk: kolejna transza nagrody czeka na miliardera

Elon Musk może dzięki dobrym kwartalnym wynikom finansowym Tesli za III kwartał tego roku zapewnić sobie kolejne miliardy do swojej całkiem pokaźnej fortuny wartej obecnie 87,9 mld dol.

Głównym warunkiem uzyskania przez Muska czwartej nagrody w ramach dwunastu transz, jest osiągnięcie przez Teslę uśrednionej do ostatnich 6 miesięcy kapitalizacji rynkowej powyżej 250 mld dol.

Jednak to nie jedyny konieczny warunek. Oprócz osiągnięcia wymaganej wartości spółki na rynku akcyjnym, Tesla musi spełnić kryteria odpowiedniego zysku oraz przychodu. Te zapewnić mają wyniki za III kw. 2020 r. opublikowane w raporcie, który prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Data jego publikacji niestety nie jest jeszcze znana.

Ważna w tym przypadku będzie skorygowana EBITDA w ujęciu rocznym. Aby odblokować czwartą transzę, musi ona wynosić minimum 4,5 mld dol., tymczasem ostatnie 4 kwartały (do II kw. 2020 r.) zbliżyły się do tej wartości na 4,42 mld dol. Analitycy JPMorgan prognozują, że skorygowana EBITDA dla Tesli wyniesie 1,183 mld dol. w sierpniu, co powiększy wynik wskaźnika do 4,52 mld dol. dla ostatnich 4 kwartałów.

Zobacz również: Akcje Tesli w dół mimo rekordowych wyników sprzedażowych w III kw.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Tesla: spodziewane dobre wyniki finansowe

Na ten moment można spodziewać się, że rezultaty finansowe za ostatni kwartał mogą być dobre. Przede wszystkim, Tesla dostarczyła w ostatnich 3 miesiącach rekordowe 139,3 tys. sztuk pojazdów, zaskakując pozytywnie analityków spodziewających się przeciętnie wyniku w okolicach 136,35 tys. samochodów.

To także więcej niż wynik z ostatniego najlepszego kwartału, czyli okresu ostatnich miesięcy zeszłego roku. W okresie od początku października do końca grudnia 2019 roku Tesla sprzedała 112 tys. pojazdów.

Elon Musk może zgarnąć kolejne 3 mld USD dzięki dobrym wynikom Tesli
Notowania Tesla Inc. Źródło: tradingview.com

Tak dobry wynik jest na ten moment potwierdzeniem wypełniania zgodnie z planem zapowiedzi o wyprodukowaniu nawet pół miliona samochodów w tym roku, i to nawet mimo zaburzeń produkcyjnych wywołanych pandemią koronawirusa.

Każda z transz daje Muskowi możliwość zakupu 8,44 mln akcji Tesli po 70 dol. za akcję. Biorąc pod uwagę obecną cenę w wysokości 413,98 dol., jest to niemal 6 razy mniej niż cena rynkowa.

Zakładając cenę akcji w wysokości 420 dol. (bliską 413,98 dol. osiągniętych po wtorkowej sesji), realizacja łącznej sprzedaży akcji z poprzednich trzech transzy oraz ewentualnej czwartej, daje Muskowi zysk w wysokości 11,8 mld dol., czyli około 3 mld dol. na transzę.

Biorąc pod uwagę zrealizowanie wszystkich dwunastu transz z kompletnego planu zaproponowanego Muskowi, byłaby to największa wypłata nagrody dla CEO spółki w historii amerykańskiego biznesu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here