Naga Markets

Niedawny tweet największego i najbardziej wpływowego fana Dogecoina, kryptowaluty typu mem, zaskoczył 130,4 milionów jego obserwujących. Elon Musk stwierdził, że kiedyś interesował się kryptowalutami, ale teraz jego pole zainteresowań przeniosło się na AI, sztuczną inteligencję. W efekcie na wiadomość miliardera odpowiedziało wiele znanych kryptowalutowych kont, takich jak Baby Doge Coin, Binance, trader Scott Melker i wielu innych, a w sieci zawrzało.

Elon Musk może ukrócić swoje wsparcie dla Dogecoina?

Binance i Melker napisali na Twitterze „a dlaczego nie obie branże?”. W efekcie tweeta niektórzy zakładają, że w przyszłości Elon może chcieć połączyć swoją miłość do DOGE i nową pasję do sztucznej inteligencji.Ostatnio Musk skrytykował ChatGPT, który został wydany pod koniec zeszłego roku. W grudniu napisał na Twitterze: „Istnieje niebezpieczeństwo wytrenowania sztucznej inteligencji. Innymi słowy, kłamstwo – jest śmiertelne”, odnosząc się do problemu ChatGPT, który często podaje fałszywe informacje.

Capital.com

Elon Musk był współzałożycielem producenta ChatGPT, Open AI, w 2015 roku i opuścił firmę w 2018 roku z powodu nieporozumień. Teraz skrytykował Open AI za stworzenie produktu AI, który zasadniczo kłamie użytkowników.

AVA Trade

Na początku tego tygodnia stwierdził podczas imprezy Tesli, że martwi się „sztuczkami sztucznej inteligencji”. Dodał, że jego zdaniem „powinniśmy się tym martwić. To dość niebezpieczna technologia”. Jednocześnie według różnych źródeł Musk planuje założyć własną firmę zajmującą się sztuczną inteligencją, aby konkurować z Open AI.

Kurs Dogecoina: Oto dlaczego fani DOGE nie powinni się martwić

Cena Dogecoina zareagowała na to oświadczenie Muska, spadając o 0,11% w ciągu ostatniej godziny, ale rosnąc o 0,54% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z CoinMarketCap.

Musk ma duże doświadczenie w prowadzeniu wielu firm jednocześnie. Jeśli fani kryptografii obawiają się, że teraz zrezygnuje ze wspierania DOGE na rzecz swojej nowej „pasji”, czyli sztucznej inteligencji, najprawdopodobniej się mylą.

Innowacyjny przedsiębiorca technologiczny może w przyszłości być w stanie połączyć kryptowaluty i sztuczną inteligencję. Biorąc pod uwagę, że jest właścicielem Twittera, perspektywy zarówno DOGE, jak i AI pod jego dowództwem mogą być bardzo szerokie.

Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Elon Musk w ostatnich miesiącach stał się najbardziej wpływowym CEO na świecie. Jego popularność z dnia na dzień wciąż pnie się w górę – na Twitterze ma już prawie 130 milionów obserwujących. Osobowość miliardera oraz obietnice zmiany dzisiejszych środków transportu sprawiły, że Tesla zanotowała niespotykany wzrost. Niedawno na Twitterze Musk zasugerował, że Warren Buffett – jeden z najbardziej znanych inwestorów w historii – powinien w nią zainwestować.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek, 06 marca 2023 r.?
Następny artykułCzy czeka nas kryzys zadłużenia? Co przyniesie tydzień? Komentuje Przemysław Kwiecień (XTB)
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.