Naga Markets
Elon Musk lobbuje użycie dogecoina (DOGE). McDonald’s i Burger King odpowiadają
Elon Musk w SNL

Popularny miliarder oraz przedsiębiorca, Elon Musk, zwrócił się w tym tygodniu do sieci restauracji McDonald’s z propozycją: jeżeli kryptowaluta dogecoin (DOGE) zostanie zaakceptowana jako forma płatności, zje zestaw Happy Meal na antenie telewizyjnej. Na odpowiedź sieci nie trzeba było długo czekać, a do dyskusji dołączył się również konkurencyjny fast-foodów, a mianowicie Burger King.

Elon Musk chce płacić dogecoinem (DOGE) w restauracjach McDonald’s

– Zjem Happy Meala w telewizji, jeżeli McDonald’s zaakceptuje dogecoina – napisał we wtorkowe popołudnie popularny miliarder, Elon Musk.Zanim na wiadomość odpowiedziała sieć McDonald’s do dyskusji dołączył się Burger King stwierdzając, że tylko „prawdziwy król wie, co robi moneta”, odnosząc się do pozycji Elona Muska w świecie kryptowalut oraz społeczności dogecoina.

McDonald’s potrzebował trochę więcej czasu, aby wymyślić kreatywną marketingowo odpowiedź, w końcu jednak 26 stycznia zaproponował właścicielowi Tesli układ: dogecoin zostanie formą płatnością za hamburgery i inne produkty sieci w momencie gdy producent samochodów elektronicznych zacznie akceptować grimacecoina:

Grimace (po polsku grymas) to postać znana z reklam McDonald’s, którą podczas pierwszy zaprezentowano w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W momencie gdy sieć fast-foodów pisała swojego tweeta, na rynku nie istniała taka kryptowaluta, bardzo szybko się to jednak zmieniło.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Grimace coiny zalały rynek, a ich spekulacyjne wartości wystrzeliły w kosmos

Każdy może wywołać inteligentny kontrakt i wyemitować tokeny za kilka centów, a obecność zdecentralizowanych giełd oznacza, że mogą być natychmiast wyemitowane, zaopatrzone w płynność i wkrótce potem sprzedane. Założenie nie ma znaczenia: jeśli można zarobić pieniądze na modnych tematach, spodziewajcie się rynku na nie w kręgach niszowych “shitcoinów”.

Jeden z takich tokenów rozpoczął handel po 0,0007 dol. i osiągnął wartość 2 dol. w szczytowym momencie, po czym zaliczył spektakularny spadek. Token osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości prawie 2 milionów dolarów w rekordowych momentach. W momencie publikacji był wart 800 000 dolarów i posiadał ponad 65 000 dolarów w puli płynności stworzonej i dostarczonej przez użytkowników. Dane Blockchain pokazują jednak, że 93% tych tokenów jest w posiadaniu jednego podmiotu.

Inny grimacecoin – z podażą 1 biliona tokenów – osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 1 miliona dolarów, gdy ceny skoczyły do 0,00000193 dolarów z niewielkiego ułamka jednego centa zaledwie kilka godzin wcześniej. Grimacecoin osiągnął płynność na poziomie 104 tys. dol., z czego 75% jest w posiadaniu jednego adresu.

Wspomniane grimacecoiny zostały wyemitowane w oparciu o blockchain BSC, w sieci ETH jednak również pojawiły się jego odpowiedniki. Grimacecoin oparty na Ethereum wzrósł o 56 000% w ciągu kilku godzin po jego emisji. Osiągnął pułap 1000 posiadaczy i 6 milionów dolarów kapitalizacji rynkowej, z deweloperami pozycjonującymi go jako “pierwszy” w sieci Ethereum.

Nie wszystkie grimacecoiny odniosły jednak podobne sukcesy. Jeden z wystawionych na BSC, przypuszczalnie wyemitowany zbyt późno, nie zdołał przyciągnąć zarówno kapitału, jak i spekulantów, posiadając nieco ponad 830 dolarów płynności z pięcioma posiadaczami i kapitalizacją rynkową w wysokości 1400 dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here