Naga MarketsElon Musk konsultował się kopaczami BTC w sprawie OZE, a cena Bitcoina wzrosłaCena bitcoina nadal notowana jest poniżej 40 tys. dol., choć w branży kryptowalut spod czarnych chmur zaczynają przebijać promienie słońca z uwagi na ostatni tweet Elona Muska, w którym krótko zrelacjonował on swoje spotkanie z przedstawicielami firm kopiących krypto.

Cena Bitcoina wzrosła po wpisie Elona Muska

Kurs bitcoina w poniedziałek zareagował na twitterowy wpis Elona Muska, w którym miliarder opowiedział o spotkaniu z kopaczami bitcoina z Ameryki Północnej. Tematem rozmowy miała być przede wszystkim kwestia niższego zużycia energii i sprawienia, żeby bitcoin był w rezultacie bardziej przyjazny dla środowiska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozmawiałem z kopaczami bitcoina z Ameryki Północnej. Zobowiązali się do opublikowania informacji o obecnych i planowanym zakresie stosowania odnawialnych źródeł energii, a także do poproszenia kopaczy z całego świata o zrobienie tego samego. To potencjalnie obiecujące. – stwierdził Elon Musk.

Cała sprawa zaczęła się jeszcze dwa tygodnie temu, gdy CEO Tesli stwierdził, że producent samochodów nie będzie już przyjmował płatności w BTC z uwagi na kwestie środowiskowe. Pisaliśmy o tym tutaj: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

fpmarkets

invest

W spotkaniu kopaczy bitcoina oraz Elona Muska uczestniczył także Michael Saylor, znany zwolennik kryptowalut i CEO MicroStrategy:

Wczoraj dostąpiłem zaszczytu poprowadzenia spotkania między Elonem Muskiem oraz wiodącymi kopaczami bitcoina w Ameryce Północnej. Kopacze zgodzili się powołać Bitcoin Mining Council, która będzie promować transparentność zużycia energii i wspierać inicjatywy zrównoważonego zużycia energii na całym świecie. – obwieścił Michael Saylor.

Negatywnie o całej sprawie wypowiedział się jeden z największych sceptyków wobec branży krypto i zażarty zwolennik metali szlachetnych, Peter Schiff.

To wszystko doprowadzi do napędzenia wzrostu kosztów kopania jeszcze wyżej i przyczyni się do większego zużycia energii. Co więcej, to dodatkowo zwiększy już bardzo wysokie koszty transakcyjne dla bitcoina, co sprawi, że bitcoin będzie jeszcze mniej przydatny jako forma płatności niż jest teraz. – zaznaczył Peter Schiff.

To, jak duży wpływ ma jedna osoba na zachowanie tak wielkiego rynku jak branża krypto może być czynnikiem, który zniechęci inwestorów do lokowania w nią swoich środków, na co zwrócił uwagę Matt Maley, główny strateg rynkowy dla Miller Tabak + Co.https://i1.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/s/sXdXybG8.png?w=696&ssl=1

Jeśli rynek wciąż będzie reagował gwałtownymi ruchami w oparciu o tweety Elona Muska, to będzie olbrzymia wada tej klasy aktywów. – stwierdził Matt Maley. – Fakt, że widzimy tak dużą zmienność przez wpisy jednej osoby, odbiera wiarygodność tej klasie aktywów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Ten cały niby miliarder klasyczne zagranie manipulacja wstrzymanie oddechu co powie guru biznesu najpierw stworzenie nowego tworu ludziska się rzucają dają im zyskać niech fama idzie a potem krach wszystkim po kieszeni typowe zagranie banków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here