Naga Markets
Elon Musk kończy ze zwolnieniami w Twitter. Pracowników mniej o 30%
Elon Musk, prezes Twitter, Tesla i SpaceX

Elon Musk nie przestaje zaskakiwać w kwestii Twittera, a jego ekscentryczna postawa wciąż przyciąga uwagę opinii publicznej. Tym razem, nowy CEO platformy społecznościowej odbył kolejne spotkanie ze swoimi pracownikami informując ich, że proces zwolnień został zakończony. Przynajmniej, na razie. Znając jego dynamiczne podejście i zmienność planów, sprawa wydaje się nie być przesądzona. Musk ostrzegał przecież, że: Twitter może zrobić “wiele głupich rzeczy” w kolejnych miesiącach

Twitter: nie będzie więcej zwolnień, uspokoił Elon Musk

Nowy właściciel i CEO Twittera, Elon Musk, powiedział pracownikom, że firma nie planuje już więcej zwolnień. Wręcz przeciwnie: prowadzi rekrutację na stanowiska inżynierskie i sprzedażowe, jak wynika z informacji przekazanych przez The Verge.

To spora zmiana narracji, bo olbrzymim medialnym szumie wokół masowej redukcji zatrudnienia w społecznościowym gigancie.

Jest to drugi taki meeting Muska od ubiegłego tygodnia, kiedy zaskoczył pracowników stwierdzeniem, że bankructwo nie było wykluczone w przypadku Twittera.

To pierwszy raz, kiedy Musk powiedział, że fale cięć w firmie są skończone. Zanim miliarder objął fotel prezesa, w spółce pracowało 7,5 tys. osób. Teraz, jest to około 2,3 tys. pracowników mniej, co daje rezultat 5,2 tys. (informacje niepotwierdzone). Oficjalna liczba pracowników może nieco się różnić, a także nieco zmieniać, ponieważ nie wszystkie zwolnienia mogły zostać uwzględnione.

Zwolnienia i rezygnacje głęboko wpłynęły na szeregi inżynierów w firmie,. Jedna z osób wewnątrz firmy przekazała, że spółka straciła około połowę z nich.

Zobacz również: Jeśli Elon Musk myśli, że może radykalnie zmienić Twittera, czeka go niespodzianka!

Musk w piątek dokonał pilnego wezwania każdego pracownika, który zajmuje się programowaniem. Ci informatycy, którzy pozostali w firmie starają się  dotrzeć do byłych współpracowników z prośbą o powrót do firmy, ponieważ niektóre zespoły nie mają wystarczająco dużo ludzi.

XTB

Ważną informacją jest także to, że Musk nie ma zamiaru przenosić siedziby firmy z San Francisco. Wspomniane spotkanie odbyło się właśnie w siedzibie Twittera w tym mieście. O takim ruchu spekulowano, ponieważ inne firmy Muska, w tym Tesla i SpaceX, mają tam obecnie swoje siedziby.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Markets. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJak można skorzystać ze zmienności na rynku kryptowalut?
Następny artykułPrognoza kursu USD/CAD: możliwa zniżka do nawet 1,24 na koniec 2023 roku
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here