Naga Markets

Od momentu przejęcia Twittera, Elon Musk nie przestaje zaskakiwać, a jego ekscentryczna postawa wciąż przyciąga uwagę opinii publicznej. Miliarder w niespotykany bowiem sposób przeprowadził masowe zwolenia, co niezwykle spodobało się Robertowi Kiyosakiemu. Autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, przyznał nawet, iż zaimponowało mu to na tyle, że rozważa zakup akcji Twittera.

Robert Kiyosaki “uwielbia” Elona muska 

Choć od przejęcia Twittera przez Elona Muska nie minął nawet miesiąc, miliarder zdążył w tym czasie zwolnić zdecydowaną większość pracowników spółki. Szacuje się bowiem, że wskutek wręcz masowych zwolnień pracę straciło około 5,2 tysiąca osób. To też sprawiło, że spółka, w której jeszcze do niedawna pracowało 7,5 tys. osób, dziś zatrudnia zaledwie 2,3 tys. pracowników.

Sposób, w jaki Elon Musk przeprowadził te zwolnienia tak bardzo spodobał się Robertowi Kiyosakiemu, że ten publicznie przyznał, iż “uwielbia” miliardera i choć do tej pory stronił od kupowania akcji spółek, których osobiście nie zakładał, to jednak rozważa zakup akcji Twittera.

– Uwielbiam Elona Muska. Kiedy jego pracownicy odmówili przyjścia do pracy kazał im szukać nowej pracy. Kiedy jeden z jego obudzonych pracowników publicznie skrytykował Elona, Elon publicznie go zwolnił. Teraz ci frajerzy muszą znaleźć pracę, która płaci 250k do 300k, która oferuje darmowy lunch. Dziękuję Elon – wskazał Kiyosaki na Twitterze.

Elon MUSK jest NAJWIĘKSZYM przedsiębiorcą naszych czasów

– Wielu z was wie, że nie kupuję akcji, z wyjątkiem spółek, które zakładam. Nie lubię niczego, co drukuje Wall St, Fed czy Skarb Państwa. Mimo to rozważam zakup akcji Twittera, ponieważ Elon MUSK jest NAJWIĘKSZYM przedsiębiorcą naszych czasów. Jego mózgi i jaja są wystarczająco duże, aby kopnąć CHINY w tyłek – dodał.

XTB

Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że Elon Musk przejmując Twittera, przejął wszystkie akcje spółki, w efekcie czego Twitter nie jest już spółką publiczną notowaną na NYSE. Spółka została bowiem wycofana z rynku po tym, jak transakcja jej przejęcia przez Elona Muska została oficjalnie sfinalizowana.

Robert Kiyosaki musiałby więc odkupić pakiet akcji bezpośrednio od Ilona Muska, bądź poczekać, aż ten ponownie wprowadzi spółkę na giełdę. Niewykluczone bowiem, że Twitter za jakiś czas powróci do obrotu giełdowego. Elon Musk zapowiedział wszak, że może ponownie wprowadzić firmę na giełdę w ciągu 3-5 lat.

Elon Musk zmieni Twittera w „super aplikację”

Szacuje się, że dokładnie tyle czasu zajmie miliarderowi stworzenie z Twittera “super aplikacji”

Założycielka Ark Invest Cathie Wood, która od dawna jest fanką Muska, a Tesla Inc. stanowi jeden z największych udziałów w jej flagowym funduszu Ark Innovation ETF (ticker ARKK) uważa, że Twitter może za jakiś czas wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. W jej ocenie, Musk zrobi bowiem z Twittera “super aplikację”, która pewnego dnia wyglądać będzie bardziej jak WeChat Pay, tj. usługa płatności cyfrowych z chińskiej aplikacji komunikacyjnej WeChat.

Czy powstanie nowy WeChat?

WeChat został bowiem ogłoszony jako archetyp zjawiska znanego jako “super aplikacje”. Te aplikacje działają jako platformy all-in-one, które zaspokajają szereg potrzeb użytkowników obejmujących komunikatory, bankowości i podróży.

Wood przypomniała, że Elon Musk już jakiś czas temu zapowiedział, że planuje stworzyć “X” czyli aplikację do wszystkiego. Miliarder wyjaśnił wówczas, że jego zakup platformy mediów społecznościowych – Twitter – ma być katalizatorem do powstania aplikacji X, która ma być dostępna w ciągu najbliższych 3-5 lat, co pokrywa się z jego zapowiedziami dotyczącymi daty powrotu spółki na giełdę.

Musk wróci do korzeni 

Cathie Wood przypomina także, że Elon Musk, który obecnie znany jest głównie jako założyciel Tesli i SpaceX zaczynał niegdyś w branży płatności i sprzedał swoją firmę PayPalowi.

– On i [współzałożyciel Twittera] Jack Dorsey pracujący razem, myślę, że mogą przekształcić to w super aplikację – przyznała Wood dodając, że Twitter może w przyszłości wyglądać bardziej jak cyfrowy portfel umożliwiający robienie zakupów czy zaciągnie pożyczek.

– To twój oddział banku w kieszeni – dodała.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBerkshire Hathaway Warrenna Buffetta zacznie sprzedawać obligacje w jenach?
Następny artykułProptrading: Witamy w THE TRADING PIT – Black Friday
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here