Naga MarketsElon MuskElon Musk na swoim koncie na Twitterze potrafił dobrze namieszać. Dwa miesiące temu SEC rozważał nałożenie kary na CEO Tesli za publikowanie nieprawdziwych informacji na wspomnianym portalu. Tym razem zaczął dziwnie reagować w dyskusji o podpisywaniu grafiki po czym poinformował o usunięciu swojego Twitterowego konta.

W niedalekiej przeszłości, Elon Musk miewał już kłopoty za swoje działania na Twitterze. Raz tweetował o tym, że posiada środki w wysokości 25 mld dolarów na wykupienie Tesli od inwestorów. Innym razem, jeszcze w tym roku, prognozował sprzedaż samochodów, która miała osiągnąć pół miliona egzemplarzy. W obu przypadkach jego działania spotkały się z zarzutami Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Poszło o przypisanie praw

Wpis o usunięciu konta na Twitterze, Elon Musk opublikował po dyskusji pod jednym z zamieszczonych przez niego obrazków. Użytkownik o nazwie TodoNintendoS upomniał Muska o przypisanie autora zamieszczonego obrazka, czego odmów CEO Tesli.

Zobacz też: Facebook odkrywa kryptowalutę Libra, która może zrewolucjonizować globalne płatności

Takie działanie Elona Muska spotkało się z dezaprobatą ze strony autorki obrazka oraz pozostałych internautów. W rezultacie, Musk usunął zarówno obrazek jak i dotyczące go tweety i poinformował o skasowaniu konta.

Dwa dni po tym zajściu, konto na Twitterze założyciela Tesli i SpaceX wciąż jest aktywne. Jednak od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe wpisy.

Tesla zyskuje na pogłoskach z Twittera 

 

Trudno potwierdzić czy to zamieszanie na Twitterze Muska odpowiada za wzrosty notowań Tesli na giełdzie. Jak jednak widać na wykresie dziennym poniżej, cena urosła wczoraj ponad opór w okolicach 224,50. Dziś natomiast kurs wznosi się powyżej poziomu 230. Dalsze umocnienie może prowadzić notowania do linii trendu spadkowego biegnącej od tegorocznych maksimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here