Naga MarketsBitcoin BTC coinNa przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy ponadprzeciętną aprecjację Bitcoina. Tylko od 11 do 27 grudnia cena BTC wzrosła bowiem o ponad 10 800 USD, co stanowiło dokładnie 61,52 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania najstarszej z walut wirtualnych na moment znalazły się nawet powyżej 28 tys. USD. Max Keiser uważa, że na przestrzeni najbliższych miesięcy w BTC zdecydują się zainwestować Ray Dalio i Elon Musk.

Duzi gracze coraz chętniej inwestują w BTC

W wywiadzie udzielonego Danieli Cambone, Max Keiser przyznał, iż jest przekonany, że słynny inwestor i założyciel funduszu hedgingowego Bridgewater Associates Ray Dalio oraz prezes Tesli Elon Musk wcześniej czy później zainwestuja w Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Keiser twierdzi, że chociaż Ray Dalio nie należy do grona krypto-entuzjastów, to jednak zamieni on sporą część swojego portfela w BTC.

– Ray Dalio był sceptykiem, teraz jest trochę neutralny. Myślę, że Ray Dalio umieści 10-20 proc. swojego portfela w BTC w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zwłaszcza, że jego wyniki w 2020 roku były dość złe, musi wrócić do wyścigu tutaj – przyznał Keiser.

Odnosząc się do niedawnej wypowiedzi Elona Muska, w której założyciel Tesli przyznał, iż Bitcoin jest prawie tak samo dobry jak fiat money, Keiser stwierdził, że mimo swojego sceptycyzmu, nieuchronne jest, że miliarder zmieni zdanie na temat największej z kryptowalut.

W jego ocenie, każdy uczy się kryptowalut w swoim własnym tempie i Elon Musk być może potrzebuje jeszcze trochę czasu, by zrozumieć czym tak na prawdę jest Bitcoin.

– Ja zrozumiałem to w 2011. Micheal Saylor spojrzał na to w 2013. Nie zrozumiał tego. Zajęło mu to pięć lub sześć lat, żeby to naprawdę rozgryźć. Elon Musk patrzy teraz na to i ponieważ jest mądrą osobą, dostanie “pomarańczową pigułkę”, jak ją nazywamy, i zrozumie, co się tu dzieje i wskoczy – wskazał Keiser.

Keiser wierzy także, że dzięki wsparciu instytucjonalnemu, Bitcoin wzrośnie szybciej niż oczekiwano, a banki centralne mogą zdać sobie sprawę zbyt późno, że szybko tracą na znaczeniu. W jego ocenie, już w roku 2021/22 jeden z głównych banków centralnych upadnie, a to rozpocznie transformację.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs liry tureckiej: USD/TRY powraca do carry-trade
Następny artykułJak kupić akcje Tesla Inc. w Plus500?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here