Naga Markets
Elon Musk dyskutuje o stworzeniu giganta AI, który rzuci wyzwanie Google i Microsoftowi
Elon Musk, prezes Tesli

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, twierdzi, że w wyścigu sztucznej inteligencji (AI) oprócz Microsoftu i Google powinien być również trzeci znaczący gracz. Miliarder zasugerował, że jego spółki Tesla i Twitter mogłyby współpracować z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją, podobnie jak Microsoft współpracuje z Openai.

Czy Elon Musk dołączy do wyścigu sztucznej inteligencji?

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, omówił szeroki zakres tematów podczas wirtualnego wystąpienia na Wall Street Journal’s CEO Council Summit w Londynie w miniony wtorek. Wśród tematów poruszonych przez miliardera znalazła się m.in. sztuczna inteligencja. Uważa on, że w trwającym wyścigu AI powinien pojawić się jeszcze jeden duży konkurent dla Microsoftu i Google.Dyrektor generalny Tesli niedawno postawił pierwsze kroki, aby dołączyć do trwającej batalii o wyłonienie lidera w obszarze sztucznej inteligencji. CEO Tesli założył bowiem niedawno firmę AI o nazwie X.AI.

Mamy Openai i Microsoft, Google Deepmind… Myślę, że powinien być jeszcze jeden znaczący gracz w tym wyścigu – powiedział Musk.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Miliarder zauważył, że jego platforma mediów społecznościowych Twitter oraz spółka produkująca samochody elektryczne Tesla mogłyby potencjalnie współpracować z firmą zajmującą się sztuczną inteligencją, nawiązując partnerstwo podobne do Microsoftu i Openai. Sam Musk zainwestował wcześniej miliony dolarów w Openai, firmy stojącej za popularnym chatbotem ChatGPT.

Openai ma relacje z Microsoftem, które wydają się działać całkiem dobrze. Możliwe więc, że X.AI i Twitter bądź Tesla mogłyby stworzyć coś podobnego – dodał dyrektor Tesli.

AVA Trade

Przedsiębiorca, który niedawno mianował Lindę Yaccarino nowym dyrektorem generalnym Twittera, ujawnił również, że firma zajmująca się mediami społecznościowymi nie jest obecnie rentowna. Twierdził jednak, że ma potencjał do osiągnięcia dodatnich przepływów pieniężnych już w przyszłym miesiącu.

Musk w trakcie wirtualnego wystąpienia poruszył również temat inwestowania w kryptowaluty i swoim wsparciu dla memecoina Dogecoin (DOGE). Nie jest tajemnicą, że DOGE to ulubiona kryptowaluta miliardera, którą wielokrotnie nazywał „kryptowalutą ludzi”, ponieważ najlepiej nadaje się do przeprowadzania transakcji.

Notowania Dogecoina, wykres dzienny, źródło: TradingView
Notowania Dogecoina, wykres dzienny, źródło: TradingView

Nie radzę nikomu kupować kryptowalut, stawiać na Dogecoina ani nic w tym stylu. Moim zdaniem jest to obecnie nierozsądne – radził przedsiębiorca.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułFed doprowadzi do kryzysu i załamania na Wall Street? “Nadciągają poważne siły deflacyjne”, wskazuje Mike McGlone
Następny artykułDolar zyskuje po publikacji protokołu z majowego posiedzenia FOMC. Kurs USD/JPY w górę
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.