Naga MarketsElon Musk: Dogecoin (DOGE) musi zmniejszyć opłaty, to „super ważne”Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, podkreślił niedawno na Twiitterze istotność obniżenia opłat transakcyjnych w sieci Dogecoin (DOGE) dla dalszego rozwoju projektu oraz wzrostu adopcji w codziennych płatnościach.

Dogecoin powinien ograniczyć

 wysokość opłat transakcyjnych, twierdzi Elon Musk

Jest on przekonany, że taka poprawa jest konieczna, aby kryptowaluta, która oryginalnie powstała jako żart i parodia bitcoina (BTC). mogła funkcjonować jako realny środek płatniczy.Musk odpowiadał na wpis twórcy DOGE, Billy’ego Markusa, który korzysta z pseodunimu Shibetoshi Nakamoto. Jak komentował prezes Tesli, „super ważne jest, aby opłaty transakcyjne za DOGE spadły, aby umożliwić zakupy takie jak nabycie biletów do kina”.

Najnowszy tweet Muska pojawia się po tym, jak dyrektor generalny AMC Adam Aron potwierdził, że kinowy gigant rozpocznie pracę nad akceptacją dogecoina. Szef największej amerykańskiej sieci kin jest również na dobrej drodze, aby dodać wsparcie dla bitcoina i niektórych głównych altcoinów do końca roku.

Średnie opłaty transakcyjne w sieci DOGE nadal są zdecydowanie niższe niż w przypadku konkurencyjnej sieci Bitcoina lub Ethereum, jednak wyraźnie wzrosły od początku bieżącego roku, osiągając historyczne maksima w okolicach 2,5 dol. na początku maja. Obecnie średnia opłata transakcyjna plasuje się na poziomie niespełna 50 centów.

invest
Dogecoin i średnie opłaty transakcyjne w sieci. Źródło: Bitinfocharts.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rajd cenowy dogecoina pobudził również aktywność deweloperską w społeczności

Współzałożyciel DOGE, Billy Markus, namawia operatorów węzłów do aktualizacji do Dogecoin Core 1.14.4, dzięki czemu niskie opłaty będą domyślnie przyjęte.

Aktualizacja, która została wydana pod koniec sierpnia, zawiera znaczące ulepszenia wydajności, a także kilka poprawek błędów. Musk opisał wydanie Dogecoin Core 1.14.4 jako „ważne”.

W połowie maja ekscentryczny przedsiębiorca twierdził, że przyspieszenie produkcji bloków dogecoina i obniżenie opłat transakcyjnych pomoże wygrać kryptowalucie z bitcoinem.

Zainteresowanie siecią jak na razie jednak spada, a liczba dziennych transakcji osiągnęła wieloletnie dołki, wynika z danych portalu CryptoCompare. Liczba transakcji spadła do poziomu 18 tys., co jest najniższą wartością od 2017 roku i niemal 10-krotnie mniejszą od szczytu z kwietnia, kiedy dziennie realizowano ponad 140 tys. transakcji.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zł | cyfrowy polsat akcje opinie | akcje cyfrowy polsat | cdprojekt akcje | pzu giełda | cena akcji intercars | akcje develiaJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBłagam, sprzedaj swoje kryptowaluty. Jim Cramer prosi inwestorów o realizację zysków na bitcoinie (BTC)
Następny artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 34 105, nowych zakażeń: 974
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here