Naga MarketsElon Musk chwali chomika Mr.Goxx za pokonanie Warrena BuffettaChomik handlujący kryptowalutami o imieniu Mr.Goxx podbił serca inwestorów, zdominował posty na inwestycyjnych grupach facebookowych, a także przykuł uwagę samego Elona Muska. Ekscentrycznemu miliarderowi spodobał się pomysł zaangażowania gryzonia i pochwalił go za posiadanie „szalonych umiejętności”.

Elon Musk pochwalił chomika-tradera

Elon Musk nie krył podziwu dla chomika o imieniu Mr.Goxx, który od czerwca został zatrudniony przez swoich opiekunów na pozycji tradera kryptowalut. Gryzoń wykręcił całkiem niezłą stopę zwrotu, która okazała się lepsza niż wynik amerykańskiego indeksu S&P 500 czy kursu bitcoina w tym samym okresie.Dzięki umiejętnie skonstruowanemu stanowisku pracy, Mr.Goxx może decydować się na wybór odpowiedniej kryptowaluty biegając w koło po cylindrycznym rozbiegu, a potem dokonywać transakcji sprzedaży i kupna przez wykorzystywanie jednego z dwóch tuneli. Całość instalacji nosi nazwę „Goxx Box”.

fpmarkets

Poczynania gryzonia można na żywo śledzić na portalu Twitch, choć trzeba przyznać, że Mr.Goxx należy do inwestorów dokonujących ograniczonej liczby transakcji dziennie i ceniących sobie solidny odpoczynek. W końcu, jego praca łączy wysiłek psychiczny z fizycznym.

Kanał Mr.Goxx na Twitch: mr_goxx

Całkiem niezły wynik dosłownie „wykręcony” przez chomika nie umknął uwadze Elona Muska.

To nie pierwszy tego typu eksperyment z wykorzystaniem zwierzęcia (brzmi nieco przerażająco, aczkolwiek w żadnym ze wspomnianych doświadczeń zwierzę nie ucierpiało). Przed rokiem norweska telewizja w jednym z programów stworzyła konkurs, w którym rywalizowała krowa, astrolog, eksperci modowi oraz profesjonalni analitycy giełdowi.

Zobacz również: Tesla z nowym rekordem sprzedażowym? Elon Musk pokaże wyniki dostaw na początku października

Rezultat? Ostatnie miejsce astrologów nieco rozczarowała biorąc pod uwagę ich szanowane w niektórych kręgach zdolności predykcyjne. Krowa poradziła sobie całkiem nieźle osiągając wynik podobny do analityków, dosłownie zostawiając placki na fragmentach pastwiska z wypisanymi nazwami spółek.

Wygrali eksperci modowi. Cóż, w końcu ich fach opiera się na właściwych wyborach.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here