Naga MarketsElon Musk chciał sprzedać Teslę w ręce Apple Inc.Elon Musk we wtorek podzielił się ze swoimi fanami na Twitterze informacją, że złożył kiedyś Apple Inc. propozycję sprzedaży Tesli, po tym jak producent iPhone’ów i Macbooków zaprezentował swoje plany na wypuszczenie swojego autorskiego samochodu elektrycznego jeszcze do końca 2024 roku.

Elon Musk niegdyś złożył propozycję Apple Inc.

Elon Musk, CEO Tesla Inc., we wtorek wieczorem na swoim popularnym koncie twitterowym pochwalił się, że swego czasu przedstawił Timowi Cookowi, prezesowi Apple, propozycję sprzedaży Tesli. Miało to mieć miejsce w najtrudniejszych momentach programu związanego z produkcja Modelu 3, obecnie najliczniej sprzedającego się pojazdu amerykańskiej marki.

Tim Cook miał rzekomo odmówić spotkania, jak stwierdził Musk. W tamtym czasie, Tesla posiadała wartość rynkową stanowiącą jedynie 10% obecnej kapitalizacji rynkowej.

Nie jest pewne, kiedy dokładnie Musk przedstawił ofertę Apple Inc. Można się jednak domyślać, że byłoby to w pierwszej połowie roku, gdy akcje Tesli załamały się wskutek dużych wątpliwości inwestorów o sytuację finansową spółki i szansę dowiezienia projektu Modelu 3 do końca.

W środowisku inwestorskim pojawiały się wtedy także istotne podejrzenia o potencjalnie niską zyskowność inwestycji w produkcję Modelu 3, a nawet krążyły pogłoski, że inicjatywa ta przyniesie straty. Mógł to być właśnie ten okres, kiedy Elon Musk opublikował sławny już tweet, w którym zapowiedział, że chciałbym przenieść Teslę na prywatny rynek żartując, że cena wyniesie 420 dol. za akcję, a środki są już zagwarantowane.

Pojawia się coraz więcej opinii ekspertów, że jedyną realną konkurencją dla Tesli na rynku samochodów elektrycznych ma być właśnie Apple Inc. Choć spółka nie ma żadnego doświadczenia w produkcji samochodów, to projekt własnego autonomicznego pojazdu rozwija już od co najmniej 6 lat. Na ten moment, jest utrzymywany w tajemnicy, a spółka nie opublikowała więcej konkretnych informacji.

Zobacz również: Nieudany debiut Tesli w S&P 500. Akcje spadają ze szczytu o ponad 6%

Swego czasu, sam Musk w 2015 roku oskarżał Apple o podkradanie pracowników, których Tesla zwolniła, aby wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie do realizacji projektu.

Tymczasem, kurs akcji Tesla Inc. po dwóch dniach notowań w składzie indeksu S&P 500 opadł o 7,86%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here