Naga Markets

Elon Musk chce, żeby dogecoin (DOGE) był akceptowany w McDonald’sW przeciągu ostatniej doby McDonald’s stał się jednym z głównych tematów na kryptowalutowym Twitterze, a wiele popularnych w społeczności osób zaczęło sugerować, że nawet sam wykres bitcoina (BTC) rozrysował układ przypominający logo popularnej sieci restauracji. Do twitterowej zabawy dołączył Elon Musk, prezes Tesli, który obiecał, że zje Happy Meal podczas transmisji telewizyjnej, jeżeli restauracja zaakceptuje płatności w dogecoinie (DOGE).

Elon Musk chce płacić dogecoinem (DOGE) w restauracjach McDonald’s

Zjem Happy Meala w telewizji, jeżeli McDonald’s zaakceptuje dogecoina – napisał we wtorkowe popołudnie popularny miliarder, Elon Musk.Notowania kryptowalutowego mema reagowały chwilowym umocnienie, a DOGE rósł po godzinie 13:00 o ponad 11%, w tym momencie stabilizuje się jedna w okolicach swoich lokalnych dołków poniżej poziomu 14 centów.

Warto przypomnieć, że spółka Tesla akceptuje psią kryptowalutę jako opcję płatności za niektóre ze swoich towarów od początku tego roku. Sam McDonald’s natomiast już wcześniej droczył się z użytkownikami kryptowalut publikując w ubiegłym tygodniu podobiznę popularnego „pieseła” jedzącego frytkę.

Sam wpis dotyczący sieci restauracji McDonald’s nie był natomiast przypadkowy. Jest odpowiedzią na „marketingową grę” którą rozpoczęła spółka, zaczepiając na Twitterze społeczność kryptowalutową po nagłym załamaniu cen bitcoina i altcoinów w ostatnich dniach.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

PlanB widzi logo McDonald’s na wykresie, prezydent Salwadoru pisze, że zatrudni się w restauracji

Popularni traderzy i zwolennicy kryptowalut, wymieniali się memami na Twitterze o wykonywaniu dorywczych prac w obliczu trwającego krachu na rynku. Cena BTC odnotowuje stały spadek od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu 69 000 dolarów w listopadzie 2022 roku. Gdy jego cena znajduje się poniżej 40 tys. dol., w sieci pojawiły się żarty, że kryptowalutowi milionerzy muszą szukać innych zajęć.

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, zamieścił nowe zdjęcie profilowe na Twitterze, które pokazuje go podczas jednego z jego przemówień ubranego w czapkę i koszulkę marki McDonald’s sugerując, że zatrudnił się w sieci barów szybkiej obsługi.

Popularny analityk kryptowalutowy PlanB dostrzegł natomiast na wykresie bitcoina formację, która łudząco przypomina logo McDonald’s:

Giełda Binance odpowiedziała natomiast na zaczepkę z tweeta McDonald’s memem prezentującym płaczącą twarz schowaną za uśmiechniętą maską (śmiech przez łzy):

Ciekawe, czy McDonald’s rozważy propozycję Elona Muska i doda dogecoina do swojej oferty płatniczej? W Salwadorze musiał zaakceptować bitcoina, wynikało to jednak z lokalnych przepisów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji cd projekt | kurs akcji wirtualna polska | kontrakty cfd | dow jones industrial | azoty giełda | eur usd | najwyższy kurs funta |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here