Naga MarketsElon Musk chce wejść "all in" w Dogecoina (DOGE)? Enigmatyczny wpis CEO TesliKurs Dogecoina nie poddaje się presji jaka napotkała notowania kryptowalut, po tym gdy Elon Musk poinformował, że Tesla nie będzie już przyjmować płatności za pojazdy w Bitcoinie. Weekendowe zamieszanie wywołane wpisami o BTC opublikowanymi przez niego na Twitterze nie miało przełożenia na notowania DOGE, choć CEO SpaceX w jednym z tweetów zażartował, że chce wejść “all in” w krypto związane ze śmiesznym pieskiem.

  • Kurs Dogecoina jest obecnie notowany 34% niżej od szczytów z 8 maja
  • Wtedy, $DOGE był wart nawet 76 centów
  • Natomiast jeszcze na początku 2021 roku za jednego Dogecoina trzeba była zapłacić zaledwie pół centa

Dogecoin: Musk znów o DOGE na Twitterze

Kurs Dogecoina w poniedziałek rano opada o skromne jak na tą kryptowalutę 1,4% do 50,6 centa. Jeszcze przed tygodniem, $DOGE był najdroższy w historii, gdy 8 maja przez chwilę notowany był po nawet 76 centów.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Elon Musk chce wejść "all in" w Dogecoina (DOGE)? Enigmatyczny wpis CEO Tesli
Kurs DOGE/USD. Źródło: tradingview,com

W branży kryptowalutowej sporo się działo w ostatnim czasie, po tym gdy Elon Musk poinformował, że płatności w Bitcoinie nie będą już akceptowane przez Teslę: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

Ekscentryczny miliarder uspokoił jednak, że Tesla nie zamierza pozbywać się BTC. Niemniej, w niedzielę Musk w enigmatyczny sposób potwierdził wpis, w którym jeden z jego obserwujących na Twitterze wypowiedział się o tym, że za kilka miesięcy Tesla sprzeda swoje Bitcoiny.

fpmarkets

Aktywność Muska dotyczyła jednak także Dogecoina. Peter McCormack, autor znanego podcastu What Bitcoin Did, skrytykował jego postępowanie i nazwał go perfekcyjnym trollem, co spotkało się z potępieniem ze strony CEO Tesli:

Drogi Elonie Musku. Perfekcyjny troll to taka osoba, co do której ludzie nie wiedzą czy faktycznie jest trollem czy nie. Twoje ostatnie niedoinformowane słowa krytyki wobec Bitcoina i wsparcie dla Doge mogą być działaniami perfekcyjnego trolla… a może tak naprawdę w to wierzysz (Boże, oby nie). – podkreślił Peter McCormack.

Musk podjął rzuconą rękawicę:

invest

Obrzydliwe wątki takie jak ten sprawiają, że chcę wejść “all in” w Doge. – odparł miliarder.

McCormack poszedł za ciosem i chciał wykorzystać tą rzadką szansę, gdy Elon Musk odpisuje na tweeta:

Czemu w takim razie nie wystąpisz w moim podcaście i o tym nie opowiesz? Mogę opowiedzieć o ważnej pracy jaka jest wykonywana w rozwijających się krajach by wprowadzić wolność finansową. Możesz też jednak być **** i tweetować o Doge. – odpowiedział Peter McCormack.

Nie jest zaskoczeniem, że Musk lubi bawić się nastrojami inwestorów na rynku kryptowalut. O tym, jak po publikacji jego wpisu zachował się kurs Bitcoina, pisaliśmy tutaj: Tesla może sprzedać swoje bitcoiny (BTC)? Elon Musk znowu miesza w branży kryptowalut

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here