Naga MarketsElon Musk broniony przez Saylora: Bitcoin Mining Council musi zwalczać "wrogą" narracjęDyrektor generalny MicroStrategy (MSTR), Michael Saylor, wyjaśnił szczegóły i idee stojące za utworzeniem Rady Górnictwa Bitcoin (Bitcoin Mining Council). Rada została utworzona 25 maja po tym, jak Saylor pośredniczył w udanym spotkaniu pomiędzy Elonem Muskiem i kilkoma czołowymi północnoamerykańskimi firmami wydobywającymi BTC. Zaangażowane firmy górnicze będą zapewniać przejrzystość bieżącego i planowanego wykorzystania odnawialnych źródeł energii i będą lobbować inne operacje wydobywcze na całym świecie, aby również to zrobić.

Bitcoin Mining Council tworzą największe przedsiębiorstwa górnicze w USA

Przemawiając na wirtualnej konferencji Consensus 2021, Saylor podkreślił, że rada została utworzona z potrzeby zapewnienia większej przejrzystości w przemyśle wydobywczym bitcoina i promowania zrównoważonych inicjatyw energetycznych:

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedynym powodem, dla którego mieliśmy to spotkanie, jest to, że chcieliśmy zapewnić sukces zdecentralizowanej kryptowaluty, a źródłem decentralizacji jest zużycie energii. Okazuje się, że górnicy bitcoina nie mają właściwie dobrego forum do komunikowania, w jaki sposób generują swoją energię. Nie mamy standardowego modelu zużycia energii BTC w tej chwili i nie mamy modelu prognozy na przyszłość, z którego powszechnie korzystamy – komentował Michael Saylor.

Jednak Bitcoin Mining Council okazał się kontrowersyjny w niektórych kręgach z porównaniami do kartelu OPEC zajmującego się produkcją ropy naftowej. Podcaster Marty Bent, współzałożyciel Great American Mining, który wykorzystuje zużyty gaz z elektrowni do zasilania swoich operacji wydobywczych Bitcoin – przytoczył porównania do kontrowersyjnych planów skalowania bitcoina wyłaniających się z Porozumienia Nowojorskiego z 2017 roku:

– Czy nie pamiętacie, kiedy ostatnio odbyło się spotkanie za zamkniętymi drzwiami, w którym uczestniczyli interesariusze, którzy próbowali mówić w imieniu całej branży – komentował Bent.

invest

Ale Saylor szybko starał się odpierać ataki, że spotkanie miało utajniony charakter.. “Gdyby to było tajne spotkanie, nie powiedziałbym milionom ludzi następnego dnia, że miało miejsce.” – powiedział.

Podkreślił potrzebę walki z wrogą narracją anty-kryptowalutową przedstawianą przez niektóre instytucje i media:

– Musimy się upewnić, że ludzie, którzy są wrogo nastawieni do bitcoina i wrogo nastawieni do przemysłu kryptowalutowego, nie definiują tych narracji i nie definiują tych modeli i nie definiują tych metryk. W przypadku braku jakichkolwiek dobrych informacji lub jakiejkolwiek odpowiedzi z naszej strony, będą definiować spojrzenie na branżę – dodawał Saylor.

Rada składa się z górników z Ameryki Północnej, w tym Argos Blockchain, Blockcap, Galaxy Digital, Hive Blockchain, Hut 8 Mining, Marathon Digital i Riot Blockchain.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Elon Musk wywołał dyskusję o wykorzystaniu energii przez bitcoina

Saylor ujawnił, że po “bardzo długiej rozmowie” z Elonem Muskiem, dyrektor generalny MicroStrategy wyciągnął rękę do firm wydobywających BTC i zapytał, czy chcieliby spotkać się z przedsiębiorcą. Podczas spotkania, inni uczestnicy podobno poprosili Muska o radę, jak walczyć z rosnącym niepokojem węglowym wokół bitcoina:

– Poprosiliśmy Elona o radę na temat tego, jak możemy faktycznie zarządzać obawami głównego nurtu. Odbyliśmy szczegółową rozmowę na ten temat. Rozmawialiśmy o tym, jak moglibyśmy być w stanie wypłynąć na powierzchnię lepszych danych – komentował Saylor.

Zgłoszone przez Muska najważniejsze pytanie brzmiało “czy możemy wymyślić sposób na publikację raportu lub stworzenie systemu przejrzystości dla zużycia energii w górnictwie BTC?. Saylor wychodzi z podobnego założenia stwierdzając:

Myślę, że pierwszym krokiem jest stworzenie protokołu, aby opublikować informacje o energii w sposób, w jaki możemy dzielić się nimi ze światem, a następnie pracować razem, aby upewnić się, że dążymy do zrównoważonych celów energetycznych – podsumował Saylor.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania | pgn akcje | notowania develia | giełda forum | kghm akcje | intercars akcje | akcje lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPKO BP jednym z najsilniejszych polskich blue chipów, zwyżka WIG20
Następny artykułCD Projekt stracił wczoraj 2 procent, wysokie obroty na polskich spółkach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here