Naga MarketsWczoraj rano Peter Schiff, znany sceptyk Bitcoina, opublikował wątek na Twitterze, w którym skrytykował komentarz Elona Muska. Chodzi o wpis szefa Tesli, w którym ten napisał, że ​​Bitcoin jest wadliwą walutą, choć wciąż lepszą niż alternatywy w postaci walut fiducjarnych.

  • Musk stanął w obronie BTC, gdy cyfrowa waluta została zaatakowana przez Petera Schiffa.
  • Wskazał Schiffowi, że ten myli się co do postrzegania kryptowaluty.

Elon Musk broni Bitcoina

Według Muska, Bitcoin jest prawie taką samą walutą jak pieniądz fiducjarny. Podkreślił jednak, że “prawie” robi tu dużą różnicę i to na korzyść kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Schiff zauważył, że „jako inżynier” założyciel Tesli powinien znać różnicę między „elementem namacalnym” a „ciągiem liczb” i powiedział, że złoto ma większą użyteczność w porównaniu z Bitcoinem.

– Pieniądze to nie dane. Dane mogą reprezentować pieniądze, ale nie mogą ich zastąpić. Pieniądze poprawiły handel, złoto poprawiło pieniądze, a dane poprawiły złoto. Bitcoin to powrót do barteru. Wszyscy sprzedawcy przyjmą pieniądze. Dzięki Bitcoinowi musisz znaleźć sprzedawcę, który ma to, czego chcesz i chce tego, co masz – podsumował Schiff.

W odpowiedzi założyciel Tesli skrytykował zaś pogląd Schiffa na przechowywanie złota przez osoby trzecie jako dodatkową warstwę zaufania, mówiąc, że „równie dobrze mógłby mieć kryptowaluty”.

– E-mail z informacją, że masz złoto, to nie to samo, co posiadanie złota. Równie dobrze możesz mieć krypto – odparł. – Pieniądze to tylko dane, które pozwalają nam uniknąć niedogodności związanych z wymianą. Te dane, podobnie jak wszystkie inne, podlegają opóźnieniom i błędom. System będzie ewoluował w taki sposób, aby zminimalizować oba – dodał.

Kryptowaluty są już dość drogie

Musk ostrzegł jednak swoich followersów, że że ceny Bitcoina i Etheru są już „wysokie”.

Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca Tesla wykorzystała 7,7% swojej gotówki do tego, by kupić Bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów. Sam Mysk później powiedział, że „tylko głupiec” nie szukałby dziś inwestycji na rynkach alternatywnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | biomed notowania | kurs biomed | biomed-lublin gpw | wiadomości kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here