Naga MarketsElon Musk, prezes Tesli
Elon Musk, prezes Tesla Inc.

Elon Musk w poniedziałek 12 lipca uda się do sądu w Delaware, aby zeznawać i bronić przy okazji niechlubnego przejęcia przez Teslę firmy SolarCity w 2016 roku, zajmującej się panelami słonecznymi. Niektórzy zarzucają Tesli, że przejęcie było pełne konfliktów interesów, przeoczyło fundamentalne słabości SolarCity i nie przyniosło obiecanych przez Muska zysków. Akcjonariusze czekają na konkretne zeznania CEO Tesli.

  • Elon Musk ma być dziś przesłuchiwany w sądzie w Delaware,
  • Powodem ma być fuzja z 2016 roku, przejęcie firmy SolarCity
  • Według akcjonariuszy było to najbardziej nierentowne przejęcie firmy
  • W tym momencie CEO Tesli musi zeznawać i bronić spółki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Elon Musk pod ostrzałem sądowego pozwu w sprawie SolarCity

Pozew, o którym mowa został pierwotnie złożony w 2017 r. przez grupę akcjonariuszy Tesli, którzy twierdzili, że przejęcie równało się bailoutowi SolarCity, który został założony i prowadzony przez kuzynów Muska, Lyndona Rive’a i Petera Rive’a. Musk i reszta zarządu Tesli, w tym brat Muska, Kimbal Musk, skorzystali z transakcji “kosztem Tesli i jej akcjonariuszy mniejszościowych“, powiedział w pozwie.Sprawa wygląda na bardzo poważną, dlatego kurs akcji spółki może być dziś pod ostrzałem jak zresztą sam CEO, Elon Musk, który będzie dziś przesłuchiwany w tej sprawie w sądzie Delaware.

wykres Kurs akcji Tesla Motors H4 12.07.2021
Kurs akcji Tesla Motors H4 12.07.2021

W sierpniu ubiegłego roku sędzia zatwierdził ugodę na 60 milionów dolarów, która rozwiązała roszczenia wobec wszystkich dyrektorów Tesli z wyjątkiem Muska, bez przyznawania się do winy. Musk, który odmówił zawarcia ugody, pozostał jedynym pozwanym. Proces, który rozpoczyna się w poniedziałek, był zaplanowany na marzec ubiegłego roku, ale został przełożony z powodu pandemii.

Nie zapominajmy jednak, że Musk ma za sobą już dość długą historię walk z agencjami rządowymi i pozwami sądowymi. CEO Tesli został zmuszony już raz do zapłacenia 20 milionów dolarów kary Komisji Papierów Wartościowych i Giełd za wypowiedzi na Twitterze, w których twierdził, że ma pieniądze na przejęcie firmy, gdy w rzeczywistości tak nie było. Czy i tym razem będzie podobnie i Musk będzie zmuszony zapłacić kolejne kary?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here