Naga Marketselon muskDyrektora generalnego Tesli, Elona Muska, nie trzeba wam przedstawiać. Teraz słynny ekscentryk i wizjoner powiedział, że struktura Bitcoina (BTC) jest “całkiem genialna” i że cyfrowa waluta jest “o wiele lepszym sposobem na przekazywanie wartości niż kawałki papieru.” Musk przekazał swoje poglądy na temat kryptowaluty podczas podcastu ARK Invest.

W odpowiedzi na pytanie o to, czy bitcoin staje się “kryptowalutą Internetu”, Musk powiedział, że “struktura bitcoinów jest całkiem genialna” i że uważa, że ​​”jedyną wadą kryptowalut jest to, że obliczeniowo są dość energochłonne”.

Musk na rynku krypto

Czy więc Musk zaangażuje się w ten rynek? Sam twierdzi, że “nie byłoby dobrym [pomysłem] wykorzystanie zasobów Tesli, aby zaangażować się w kryptowaluty.”

Podkreślał jednak dalej inne zalety cyfrowych walut. Dodał, że blockchainowa waluta “omija kontrolę walutową […] papierowe pieniądze odchodzą, a kryptowaluta jest znacznie lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru.”

Sam twórca Tesli nie inwestuje jednak w blockchainowe waluty. No prawie, ponieważ w lutym napisał na Twitterze, że ma 0,25 BTC. Zauważył w tym samym tweecie, że poza 0,25 BTC, które przyjaciel dał mu “wiele lat temu”, “dosłownie posiada […] zero kryptowalut”. Pytanie, czy to prawda. Musk wielokrotnie pokazywał już, że social media służą mu częściej to ekscentrycznych wybryków i manipulacji, niż przekazywania istotnych informacji.

Musk nie jest sam…

Musk nie jest jednak osamotniony w swojej opinii. Najwięksi gracze branżowi również twierdzą, że bitcoin jest “cyfrowym złotem”. Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital, powiedział, że “bitcoin ma być cyfrowym złotem” i jest “suwerennym pieniądzem”. Dodawał, że “to nie amerykańskie pieniądze, to nie chińskie pieniądze”, a właśnie BTC zyska w przyszłości.

Współzałożyciel i CEO Twittera, Jack Dorsey, jest z kolei znany ze swojego przekonania, że ​​bitcoin stanie się “rodzimą walutą Internetu”.

Mówienie o BTC jako “złocie” czy “walucie” internetu jest powszechne od wielu lat, niemal od momentu powstania kryptowalut. Czy faktycznie BTC czeka tak świetlana przyszłość? Czy może na rynku pojawi się inna e-waluta, która przyćmi pozycje dzieła Nakamoto? Przekonamy się zapewne za parę lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here