Naga MarketsElon Musk będzie miał Shiba Inu? Kolejny tweet powiązany z DogecoinemElon Musk znów tweetuje o Dogecoinie, ale tym razem w nieco bardziej tajemniczy i niejednoznaczny sposób. Być może, wpis ten był niewystarczająco bezpośredni bowiem jego wpływ na kurs DOGE/USD nie był zbyt duży. Niektórzy twierdzą, że w tweecie chodzi jednak o token o nazwie Shiba Inu. A może to po prostu zapowiedź posiadania nowego czworonoga? Niemniej, siła wpływu wpisów Muska na wykres Dogecoina zdaje się zanikać.

  • Elon Musk dzięki nieprawdopodobnemu rajdowi akcji Tesli stał się na moment najbogatszym człowiekiem świata
  • Jednak spora korekta notowań spółki zdetronizowała go i obecnie zajmuje on drugie miejsce w rankingu
  • W styczniu i lutym Musk wielokrotnie pisał o Bitcoinie – jak się okazało Tesla kupiła wtedy BTC o wartości 1,5 mld dol.

Dogecoin znów na profilu twitterowym Muska?

Dogecoin i Elon Musk to nietuzinkowe połączenie. Jeszcze w styczniu, notowania tej kryptowaluty dryfowały w zapomnieniu w okolicach 0,07 dol. Jednak seria wpisów ekscentrycznego miliardera wywołała wystrzał kursu DOGE/USD do blisko 0,9 dol. na początku lutego. To ponad 10-krotny wzrost!

Te artykuły również Cię zainteresują
Aktywność Muska powiązana z memiczną kryptowalutą osłabła w ostatnich tygodniach i zdawać by się mogło, że biznesmen coraz mniej czasu poświęca krypto. Jednak w sobotę pojawił się wpis, który można powiązać z Dogecoinem.

Będę miał Shiba Inu. – zatweetował krótko Elon Musk, dodając hashtag #resistanceisfutile.

Rozszyfrujmy zatem tą krótką wiadomość: Shiba Inu to rasa psa wywodząca się z Japonii. To właśnie ten pies jest twarzą kryptowaluty i bohaterem wielu memów.

Plus500

Natomiast hashtag #resistanceisfutile przetłumaczyć można jako “opór jest daremny”. To nawiązanie do popularnego serialu Star Trek, gdzie jedna z ras o nazwie Borg dąży do asymilacji pozostałych ras pod swoim sztandarem, jednocześnie głosząc wymieniony slogan.

Elon Musk będzie miał Shiba Inu? Kolejny tweet powiązany z Dogecoinem
Notowania kursu DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Bitcoin i tylko Bitcoin, nie Dogecoin i Ethereum, twierdzi znany inwestor

Ta alegoria ma w zabawny sposób pokazywać, że wszyscy powinni zainteresować się Dogecoinem i dołączyć do społeczności związanej z kryptowalutą.

Jednak niektórzy uważają także, że tweet Muska może wskazywać na niszowy token o nazwie SHIB. Nieważne, czy tak faktycznie było czy nie – cena SHIB wzrosła o 300% w kilka godzin po publikacji wpisu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here