Naga Marketsccf forex comparicSytuacja na rynkach finansowych była burzliwa w ostatnich miesiącach, jednak na chwilę obecną widzimy wyraźne uspokojenie. Okres wakacyjny i brak nowych wstrząsów (po referendum ws. Brexit) sprzyja wyciszeniu.

Tymczasem polityka monetarna Fed uspokoiła inwestorów zaniepokojonych możliwością dalszych podwyżek stóp procentowych w USA, toteż giełdy amerykańskie rosną (S&P 500 osiąga nowy szczyt), a DAX odrabia powoli straty (znów powyżej 10 000).

Te artykuły również Cię zainteresują
W takich nastrojach spoglądam znów na polską giełdę i Elementalm, który w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wyraźnie skorygował swój kurs wraz z całą giełdą. Spółka osunęła się z okolic 4.80 do okolic 3.50-3.30 i w tym pasie, między zniesieniami Fibonacciego 50% i 61.8% papier pokazuje możliwą akumulację. Potwierdzeniem może być wybicice kilka dni temu oporu po 3.90 (Fibo 38.2%) przy wyraźnie zwiększonym wolumenie. Spodziewam się kontynuacji wzrostów do 4.50 (target 1), następnie 4.75 (target 2) i być może nowy szczyt 5.75 (ekspansja 100%).

GPW_elemental_308_b GPW_elemental_308

Dla upewnenia się w ewentualnej decyzji o kupnie zachęcam do przejrzenia wyników finansowych spółki, które nie były przedmiotem tej analizy.

Powyższa analiza ani żadna jej część nie jest rekomendacją ani zachętą do zawarcia transakcji i ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie wątpliwości co do treści należy szukać niezależnej, fachowej porady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here