Naga MarketsElektrotim: Tegoroczny portfel zamówień będzie budowany głównie w przemyśleElektrotim zakłada, że tegoroczna sprzedaż będzie oparta głównie o zamówienia z sektora przemysłowego, liczy też na zamówienia z sektora obronnego i dystrybucji energii elektrycznej, poinformował prezes Ariusz Bober. W tym roku grupa powinna także zrealizować 5-10 mln zł przychodów z nowego segmentu trakcji.

Elektrotim przedstawia prognozy dotyczące sprzedaży

“W segmencie trakcji mamy złożone 12 projektów, niektóre są bardzo blisko wygrania. Uważam, że może jeszcze w tym roku trakcja wygeneruje 5-10 mln zł sprzedaży. Spodziewamy się, że zamówienia z trakcji napłyną lada dzień” – powiedział Bober podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes dostrzega potencjał m.in. w segmencie farm wiatrowych, segmencie obronnym i w dystrybucji – mimo że wzrost zamówień jest tu mniejszy od oczekiwanego. Największą szansą jest jednak przemysł.

“Portfel będzie budowany na przemyśle plus projekty specjalne – wojsko, obronność i służby – a uzupełniony zostanie o zamówienia z dystrybucji, a skoro mamy już trzy farmy wiatrowe, to dlaczego nie pozyskać też kolejnych trzech” – wskazał.

Zaznaczył, że obszar farm fotowoltaicznych nie jest atrakcyjny dla Elektrotimu.

“Wzrost cen materiałów zaszkodził nam, ale nie w sposób istotny i fundamentalny. Myślę, że nie będzie tak ‘różowo’, jak w 2020 r., kiedy rentowność projektów z portfela była bardzo przyzwoita, będzie gorzej, ale nie powinno być dramatu. Zatorów się nie boję, natomiast boję się presji na marże projektów w portfelu” – dodał Bober.

Podkreślił, że spółka realizuje założoną ścieżkę rozwoju. Wyniki I kw. były zbliżone w ujęciu r/r bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych.

W I kw. Elektrotim odnotował 1,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4,21 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 52,23 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 52,63 mln zł rok wcześniej. Portfel zamówień wzrósł o prawie 3% r/r do 302,61 mln zł na koniec marca br.

invest

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2020 r. miał 276,83 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here