Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Spółka wykonuje sieci elektroenergetyczne średniego i niskiego napięcia, instalacje elektryczne silnoprądowe i słaboprądowe, integruje systemy automatyki procesowej i elektroenergetycznej

elektrotim

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Jednym z liderów wzrostów sesji z ubiegłego piątku była spółka Elektotim, która zyskała niemal 10% przy dość standardowej wielkości obrotach. Wczorajsza sesja nie przyniosła żadnych sensacji, cena niemal stała w miejscu. Patrząc z nieco szerszej perspektywy, mamy tu do czynienia z trendem wzrostowym, a w ostatnich 10 miesiącach z wyraźną konsolidacją, przypominającą formację klina. Kluczowa jest tu zwłaszcza górna krawędź, która jest często i dokładnie respektowana. Naturalnym jest, że w trendzie wzrostowym oczekujemy wybicia górą i dalszych wzrostów, nawet w kierunku historycznego szczytu blisko 30 zł. Wydaje się, że piątkowy atak popytu może oznaczać kolejną próbę sforsowania linii bessy.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych.

torpol

Mimo słabszej, choć mało znaczącej wczorajszej sesji, w ubiegły piątek spółka zanotowała być może przełomową sesję, podczas której rosła o niemal 5%. Cały tydzień został zakończony przy blisko 15% wzroście. W ubiegłym tygodniu doszło także do wybicia oporu okolic 11 zł. Odbyło się to przy dużej dynamice wzrostów oraz przy wyraźnie podwyższonych obrotach. Jest to kolejny sukces kupujących po wcześniejszym wybiciu linii trendu. Wydaje się, że droga na szczyt w rejonie 13 zł została otwarta. Ostatnio o spółce pisałem 13 lipca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Złoto – szansa na odwrót
Następny artykułGuten Morgen DAX 17.08.2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here