Naga Markets

Elektrotim coraz bliżej kluczowego oporu - zapiski giełdowego spekulantaPonad 60% odbicie od końca września notuje Elektrotim. Ciekawie wygląda wykres w skali tygodniowej, gdzie kurs przybliża się do kluczowej strefy oporu w rejonie 9 zł. Wczoraj spółka poinformowała, że chce wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce jako wykonawca. “Chcielibyśmy wziąć udział w budowie elektrowni atomowych w Polsce. Jak wiemy, będą dwie: jedna amerykańska i jedna koreańska. Jest to jeszcze bardzo odległe, bo jedna ma powstać w 2033, druga 2036 – czyli mamy na to 10 lat. Ale już dzisiaj mamy plany, żeby udać się do obu wykonawców i przedstawić się jako wykonawcy prac elektrycznych, informatycznych i w automatyce takich obiektów” – powiedział prezes Bober podczas konferencji prasowej.

W najbliższej perspektywie Elektrotim liczy na zamówienia w rosnących krajowych inwestycjach wojskowych oraz inwestycjach NATO na terenie Polski oraz w ramach transformacji energetycznej, czyli w inwestycjach strukturalnych zaplanowanych w Polityce Energetycznej Polski 2040 (PEP 2040).

Czytelny opór 

“W Segmencie Blach Elektrotechnicznych, odnotowano wolumeny sprzedaży blach transformatorowych na poziomie zbliżonym do III kw. 2021 roku. Jednocześnie osiągnięto znaczące wzrosty przychodów oraz wyniku. Przychody wzrosły o 169 980 tys. zł, tj. o 57,4 %. Wynik segmentu wzrósł o 60 323 tys. zł co stanowi poprawę aż o 70,8 % w porównaniu do okresu analogicznego roku poprzedniego” – czytamy w raporcie.

elektrotim

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułBowim [BOW], Kernel [KER] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 17.11.2022 [WIDEO]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here