Naga MarketsElektrobudowa zyskała ponad 33% po informacji o wyroku z OrlenemPierwsze sesja nowego tygodnia na rodzimym parkiecie przebiegła pod dyktando byków, WIG20 zakończył dzień wzrostem o 2,0% zatrzymując się na poziomie 1974,8 pkt. Obroty na polskich blue chipach wyniosły 669 mln PLN.

Elektrobudowa wyróżniła się na szerokim rynku

W gronie spółek najsilniej zwyżkujących, znalazły się m.in. JSW 6,7%, Santander 6,3% oraz PKO BP 4,7%. Z drugiej strony znalazły się jedynie dwa walory i były to Allegro oraz PGE. Wzrostami również zakończyły się notowania mWIG40 i sWIG80, które tego dnia zyskały odpowiednio: 1,3%/1,5% i w przypadku tego drugiego była to ósma wzrostowa sesja z rzędu, tym samym po raz kolejny poprawił 13-letnie maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na szerokim rynku wyróżniły się walory Elektrobudowy, które zyskały 33,2% po informacji o korzystnym częściowym wyroku w sporze z Orlenem. Europejskie parkiety świeciły się na zielono, najwięcej zyskał FTSE100, który urósł o +2,5%, za nim był francuski CAC40 (+1,5%), a niemiecki DAX zakończył dzień delikatnym wzrostem (+0,4%). W związku z Dniem Prezydenta przypadającym na poniedziałek Wall Street miało wolne. Na rynkach azjatyckich Nikkei idzie w górę o 2,0%, ze względu na Święto Wiosny w Chinach handel odbywa się bez udziału tamtejszych inwestorów. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX zachowują się neutralnie, a na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz po sesji | dolar amerykański | bitcoin wykresy | s&p notowania | cena złotego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here