Naga MarketselektrobudowaSąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy pod koniec marca 2020 roku wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Elektrobudowa. W kwietniu podmiot rozpoczął procedurę zwolnień grupowych oraz podjął decyzję o planowanych działaniach w ramach prowadzonego postępowania upadłościowego. O dalszej przyszłości spółki Comparic24.tv rozmawiał z Cezarym Kubackim, reprezentujący porozumienie akcjonariuszy Elektrobudowy.

  • Zdaniem akcjonariuszy Elektrobudowy upadłość to zbyt radykalny krok, gdyż postępowanie sanacyjne byłoby jak najbardziej możliwe
  • Elektrobudowa zaplanowała walne zgromadzenie na 11 maja 2020 roku
  • Sąd, który w cztery dni ogłosił upadłość spółki, taką samą decyzję w przypadku ZM Henryk Kania podejmował przez pół roku
  • We wtorek akcje Elektrobudowy zyskują 9%

Elektrobudowa. Co dalej z upadłością?

Cezary Kubacki reprezentujący porozumienie akcjonariuszy Elektrobudowa, w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim mówi o sytuacji związanej z ogłoszeniem upadłości spółki. Zdaniem przedstawiciela akcjonariuszy podmiotu dziwić może fakt, że spółka zdecydowała się na tak radykalny krok, gdy postępowanie sanacyjne jest możliwe do przeprowadzenia. Spółka zdecydowała się na przeprowadzenie walnego zgromadzenia akcjonariuszy 11 maja.

Rynek ocenia działania zarządu, dzięki czemu widzimy co sądzą inwestorzy, od wielu miesięcy wyprzedający akcje. W kontekście wniosku o upadłość, oceniam te działania co najmniej jako niewystarczające i niewyczerpujące wszystkich możliwości w tej kwestii. W naszej ocenie zasadne było, aby zarząd przynajmniej spróbował postępowania sanacyjnego – komentował Cezary Kubacki.

Proces ten ma na celu rewitalizację przedsiębiorstwa działającego w skrajnych, a czasem nawet ekstremalnych warunkach gospodarczych. Skuteczna sanacja doprowadza do samofinansowania się przedsiębiorstwa.

Zwolnienia grupowe i decyzje w sprawie postępowania upadłościowego

W związku z ogłoszeniem upadłości Spółki, w dniu 6 kwietnia 2020 roku, wszczęta została procedura zwolnień grupowych w ELEKTROBUDOWIE SA w upadłości, w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Syndyk przekazał przedstawicielom związków zawodowych informację o wszczęciu procedury zwolnień grupowych oraz zwrócił się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji – informowała spółka w komunikacie.

Oprócz tego, 9 kwietnia pojawił się komunikat, że w w ramach prowadzonego postępowania upadłościowego w dniu 9 kwietnia 2020 r. zakończono czynności formalne, a podmiot zamierza zaprosić do wstępnych rokowań dotyczących ustalenia zasad przejęcia składników masy upadłości przedsiębiorstwa poprzez nabycie, dzierżawę, wejście w prawa i obowiązki bądź na innych zasadach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here