TMS


Spółka jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych. Firma brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

Spółka od połowy 2007 roku porusza się w układzie spadkowym, jednak w dość szerokim zakresie. Naprzemienne ruchy w górę i w dół wskazywałyby, że obecnie czas na wzrosty, pod warunkiem zachowania tego schematu. Od początku roku obserwujemy kilkunasto procentowe wzrosty, na razie bez większej dynamiki. Co do spraw fundamentalnych, należy podkreślić, że spółka od lat notuje stabilne wyniki. Nieźle wypadł raport za 2017 rok oraz opublikowany niedawno raport za pierwszy kwartał. Podtrzymana została także prognoza na bieżący rok. Wydaje się więc, że zagrożeń można upatrywać raczej w czynnikach zewnętrznych czyli np. spowolnienie gospodarcze czy słabszy nastrój na szerokim rynku. Sama technika pokazuje wybicie z konsolidacji, które rozpoczęło zwyżkę. Jeżeli ruch wzrostowy miałby być kontynuowany to kurs nie powinien spaść niżej niż 76 zł. Tak jak miało to miejsce w 2012 i 2016 roku, kiedy po pierwszym odbiciu przychodziła mocna korekta (cena nie spadała jednak poniżej minimum odbicia). Nieciekawie wygląda także wykres WIG Budownictwo, który zdaje się kończyć trend wzrostowy z lat 2012-2017. Jeżeli większość branży będzie tracić, to trudno oczekiwać aby Elektrobudowa oparła się temu trendowi. Ostatnio o spółce pisaliśmy 29 marca.

Już 25 maja zaczynamy 3 dniową Konferencję WallStreet 22. Jeżeli interesujesz się rynkiem akcji, nie może Cię zabraknąć. My także tam będziemy.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here