Naga MarketsSpółka jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych. Firma brała udział w budowie niemal wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni oraz wielu na świecie.

Przed kilkoma dniami spółka pochwaliła się wynikami za 2017 rok. Okazało się, że zysk netto oraz operacyjny były wyższe niż przed rokiem i to przy malejących przychodach ze sprzedaży. Podczas publikacji raportu wspomniano także o planach akwizycji w najbliższym czasie. Wydaje się więc, że akcjonariusze powinni być względnie zadowoleni. Na wykresie dziennym widać przekroczenie zakresu wahań ceny w ramach konsolidacji, w której kurs porusza się od listopada ubiegłego roku. Można uznać to za wstępny sygnał poprawy sytuacji, zwłaszcza że wybicie ma miejsce w słabym okresie na szerokim rynku. Wydaje się, że warto spojrzeć na szerszą perspektywę, gdyż cena od połowy 2007 roku porusza się w podobnych zakresach, naprzemiennie notując ruchy wzrostowe i spadkowe. Ostatnia fala spadkowa osiągnęła poziom 40% przeceny. To dość sporo, dlatego wybicie z konsolidacji na D1, może okazać się początkiem kolejnego ruchu w górę. W połowie lutego wydano rekomendację kupna dla spółki z poziomem docelowym przy 100 zł czyli ponad 10% wyżej od ceny rynkowej.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here