Naga MarketsWtorkowa sesja na warszawskim parkiecie upływa pod kolorem czerwonym – traci zarówno szeroki rynek (na moment tworzenia tego artykułu -0,46%) jak i indeks dwudziestu największych spółek (-1,02%). Liderem spadków pozostaje Elektrobudowa, która poinformowała o obniżeniu prognoz wyników finansowych spółki. 


Elektrobudowa to jeden z liderów branży elektroenergetyki świadczący kompleksowe usługi związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budową obiektów użyteczności publicznej. Spółka jest producentem urządzeń elektroenergetycznych i aparatury wysokich, średnich oraz niskich napięć, a także stacji i systemów elektroenergetycznych.

Elektrobudowa po raz drugi obniża prognozy wyników finansowych dla spółki-matki i grupy kapitałowej na 2018 rok – czytamy w komunikacie spółki. Ponadto zarząd informuje, że w trakcie prac nad przygotowaniem sprawozdań finansowych spółki oraz grupy kapitałowej Elektrobudowa za pierwsze półrocze 2018, w spółce podjęto decyzję o zawiązaniu rezerwy w wysokości 60,3 mln zł w związku z ryzykiem potencjalnych kar za opóźnienia na jednym z kluczowych kontraktów.

ELB obniża również prognozy swojego wyniku finansowego za pierwsze sześć miesięcy tego roku. Zarząd zakłada, że portfel zamówień spółki w wysokości 835,4 mln zł przyniesie spółce 851,8 mln zł przychodów co przełoży się bezpośrednio na 37,6 mlz zł straty netto.

Spółka będzie dokonywała oceny możliwości realizacji prognozowanych wyników oraz dokonywała ewentualnych korekt prezentowanej prognozy niezwłocznie, o ile jedna z prognozowanych pozycji będzie się istotnie różnić od danych prezentowanych w raporcie – podsumowuje komunikat opublikowany wczorajszym wieczorem.

Sytuacja na wykresie 

źródło: TradingView

O słabej kondycji działalności podstawowej Elektrobudowy było wiadomo od dawna co zostało również wycenione przez rynek. Spółka pozostaje w trendzie spadkowym od kwietnia 2017 roku, a ostatni impuls spadkowy rozpoczął się w maju twego roku. Wtorkowa sesja na ELB rozpoczęła się potężną, 25% luką bessy, która obecnie jest domykana. Wygląda jednak na to, że druga część sesji na ELB przy obrocie rzędu 313 tys. nie zagwarantuje akcjonariuszom spółki powrotu w rejon poniedziałkowego przedziału zmienności. Najbliższe, psychologiczne wsparcie dla akcji Elektrobudowy znajduje się w rejonie 30,00 zł.

Orbex


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKorona norweska oczami analityków Danske Banku i Nordea Markets
Następny artykułKanada: Spada liczba rozpoczętych budów nowych domów
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here