Naga MarketsElektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

elbudowa
źródło xStation 5

Akcje spółki taniały podczas sesji z minionego piątku o nieco ponad 1% jednak przy dość niskich obrotach. Na wykresie mamy korektę wzrostową po wcześniejszych bardzo gwałtownych spadkach, które doprowadziły kurs na bliskie okolice historycznych minimów. W piątek spółka opublikowała raport za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że strata netto sięgnęła 6,63 mln zł. Przed rokiem mieliśmy zysk w wysokości 1,9 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 7,08 mln zł wobec 2,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 135,2 mln zł wobec 149,09 mln zł rok wcześniej. Akcjonariusze przyzwyczaili się już do słabszych wyników, dlatego piątkowy raport nie miał wpływu na notowania. Na wykresie widać, że poprzednia korekta była bardzo niewielka, trudno oczekiwać zatem zwyżki aż pod poziom poprzedniego dołka.

Orbex

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych.

esotiq
źródło xStation 5

Także silnych spadków w ostatnim czasie doznaje Esotiq, który rozczarowuje wynikami, mimo że w tle mamy kilka pozytywnych informacji jak np. sprzedaż w sieci Aldi. Spółka wypłaca także dywidendy, wydaje się, że w dłuższym okresie czasu może odrobić obecne straty. Aktualna sytuacja nie jest jednak zbyt ciekawa, mamy bowiem silny zjazd ceny w dół. W piątek spółka traciła kolejne 4% po publikacji raportu za pierwszy kwartał. Wyniki znowu rozczarowały, gdyż spółka odnotowała stratę ponad 1 mln zł. Słabszy wynik na początku roku jest normą, pozytywnie wyglądają jednak przychody. Wyniosły one 39,14 mln zł wobec 33,69 mln zł przed rokiem. Spółka przyznała, że spadek marży to efekt wyprzedaży poprzedniej kolekcji, stąd też rekordowe przychody. Cały czas rośnie także sprzedaż internetowa, a zarząd z optymizmem patrzy na kolejne kwartały. Na wykresie tygodniowym widać, że kurs spadł w rejon ekstremów z 2016 roku, gdzie mamy pewne wsparcie. Możliwe, że pomoże ono w dokonaniu odbicia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here