Naga MarketsElectronic Arts zapowiedział nową grę w uniwersum Star Wars, która zostanie wydana tej jesieni na Xbox One, Playstation 4 oraz PC. Notowania giganta cyfrowej rozrywki osiągnęły najwyższą cenę zamknięcia od niemal dwóch lat i kontynuują silne wzrosty spółki gamingowej notowanej na NASDAQ od dołka w marcu.

  • Nowa pozycja od EA kontynuuje serię gier w uniwersum Star Wars, po tytułach takich jak Battlefront 1 oraz 2, a także Jedi: Fallen Order.
  • Notowania spółki osiągnęły najwyższy poziom od 2 lat.
  • Akcje Electronic Arts od początku roku zyskały już 17,7%.

Gwiezdne Wojny napędzają wzrost Electronic Arts

Electronic Arts w poniedziałek ogłosił wypuszczenie nowej gry Star Wars: Squadrons. To pierwszo-osobowy symulator statku kosmicznego osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dla tych bardziej wtajemniczonych, akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach z ostatniej części Starej Trylogii, Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi.

Premiera gry została zapowiedziana na 2. października. Gra dostępna będzie na głównych platformach konsolowych: Xbox One oraz Playstation 4, a także w wersji na komputery osobiste. Współrywalizacja z innymi graczami będzie możliwa na wielu platformach jednocześnie: Star Wars: Squadrons będzie grą międzyplatformową. Electronic Arts zapowiedział także wsparcie dla headsetów Virtual Reality dla platform Playstation 4 oraz PC.

Zobacz również: GPW stawia na blockchain: Polska wersja Robinhooda postawi na nowe technologie

W rezultacie ogłoszenia nowego tytułu w niezwykle popularnym uniwersum, akcje EA w poniedziałkowych notowaniach wystrzeliły w górę o 3,7% do poziomu 126,52 dol. To najwyższy poziom osiągnięty przez spółkę od 29 sierpnia 2018 r., gdy kurs akcji EA osiągnął 128.52 dol.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Warto zaznaczyć, że Electronic Arts posiada obecnie wyłączność na gry w uniwersum Star Wars uzyskaną od Walta Disneya w 2013 roku. Mając na uwadze sukces poprzednich tytułów EA w świecie Gwiezdnych Wojen, takich jak Battlefront oraz Battlefront 2, gra zapewne też będzie dużym hitem. Ostatni tytuł EA, Jedi: Fallen Order wypuszczony w listopadzie 2019 roku przekroczył sprzedażowe oczekiwania spółki.

Electronic Arts: nowa gra z serii Star Wars wybija notowania na najwyższy poziom od 2 lat
Notowania Electronic Arts na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Electronic Arts od początku 2020 roku wzrósł już o 17,7%. Od dołka z 20 marca 2020 r., gdy notowania EA spadły do 86,94 dol. za akcję, gigant rynku gier zyskał już ponad 31%, a poziom sprzed pandemii odzyskał już 14 kwietnia.

Electronic Arts poradziło sobie znacznie lepiej niż indeks S&P500, który w poniedziałek urósł o 0,8% oraz niż technologiczny NASDAQ Composite o 1,43%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here