Naga MarketsCena akcji notowanej na szwedzkiej giełdzie spółki ELECTROLUX zajmującej się produkcją sprzętu AGD, od końca kwietnia nie mogła przebić się przez obszar oporu, którego górna granica znajduje się na poziomie 239.60 (okolice zamknięcia przed powstaniem luki z 04.12.2015 r.). Próby podejmowane były do końca ubiegłego miesiąca, a następnie doszło do przeceny.

Po istotnych dołkach cenowych wyznaczona została linia trendu wzrostowego, która potwierdzona została 22-go lipca br. Jednakże w połowie obecnego miesiąca cena akcji na wykresie dziennym zamknęła się pod tą linią, co może wskazywać na powrót do trendu spadkowego, który trwa od maja ubiegłego roku.

Kontrakty CFD na akcje szwedkich spółek posiada w swojej ofercie HFT Brokers.

Istotne jest jednak w tym przypadku pokonanie wsparcia przy 216.70, co wiązało się będzie z ustanowieniem niższego dołka. Może to być również katalizatorem do spadków w pobliże kolejnego poziomu obrony przy 209.20.

Zanim jednak tak się stanie, inwestorzy mogą jeszcze wypchnąć cenę w górę i przetestować od dołu przełamaną niedawno linię trendu, która teraz stanowi opór.

Wykres dzienny akcji spółki ELECTROLUX | www.tradingview.com
Wykres dzienny akcji spółki ELECTROLUX | www.tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here