Naga MarketsElektrobudowa odnotowała 8,87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 4,84 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 8,57 mln zł wobec 5,1 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 125,18 mln zł w III kw. 2019 r. wobec 212,33 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 119,18 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 55,1 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 381,59 mln zł w porównaniu z 513,58 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2019 r. wyniosła 118,17 mln zł wobec 46,1 mln zł straty rok wcześniej.

“Osiągnięte przez spółkę wyniki finansowe w roku obrotowym 2018 oraz okresie 9 miesięcy 2019 r. skutkują m.in. naruszeniem części zawartych w umowach z bankami kowenantów finansowych, w szczególności grupy wskaźników uwzględniających poziom EBITDA oraz poziom kapitałów własnych. W związku z powyższym zarząd zawarł umowę z bankami oraz zakładami ubezpieczeń w sprawie finansowania działalności spółki (‘umowa w sprawie finansowania’, ‘standstill’). Na dzień publikacji sprawozdania obowiązuje umowa zmieniająca do umowy w sprawie finansowania wydłużająca termin jej obowiązywania do dnia 30 listopada 2019 roku” – czytamy w raporcie.

Źródło: ISBNews


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Akcje tanieją o około 2%. Na wykresie możliwa jest powtórka schematu czyli chwilowe podbicie notowań, a następnie powrót do spadków.

elbudowa

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here