Naga Markets



Elbudowa jest wiodącym wykonawcą i dostawcą aparatury rozdzielczej średnich i niskich napięć, jak również stacji i systemów elektroenergetycznych.

elbudowa
źródło xStation 5

Spółka od kilku lat notuje silne spadki i jak na razie nie widać szans na poprawę sytuacji. Powodem są pogarszające się wyniki finansowe. Za pierwszy kwartał spółka wykazała stratę netto w wysokości 6,63 mln zł. W tym czasie zmniejszyły się także przychody. Niedawno pojawiły się także informacje o problemach w kontrakcie z PKN Orlen. Paliwowa spółka chciała obniżyć wynagrodzenie Elbudowy o niemal 16 mln zł. To nie pierwszy zresztą pozew o odszkodowania od spółki. Spółka planuje także nową emisję akcji. Mamy więc kilka nieciekawych tematów, w tym główny czyli ścięcie limitów kredytowych w bankach dla spółki. Firma posiada także sporą wartość przeterminowanych zobowiązań handlowych. To wszystko składa się na negatywny obraz firmy, tłumaczący trwające spadki.

Orbex

Wydaje się, że pewne nadzieje akcjonariuszy mogą wiązać się z deklaracją objęcia nowych akcji przez firmę Zarmen. Jeżeliby do tego doszło, to Zarmen stałby się akcjonariuszem większościowym z udziałem wynoszącym niemal 66% akcji. Na razie wydaje się jednak, że taki scenariusz jest dość odległy, choć na notowania mógłby wpłynąć pozytywnie fakt, że spółkę przejmie tak wielka grupa przemysłowa, z właścicielem sklasyfikowanym na 41 miejscu wśród najbogatszych Polaków.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here