Naga MarketsPrzedsiębiorstwo inwestycyjne ayondo licencjonowane przez niemiecki BaFin oraz brytyjskie FCA, przeprowadziło ankietę wśród inwestujących na rynku akcyjnym, chcąc się dowiedzieć jaka jest ich główna motywacja do poświęcenia się tradingowi. Według 60% respondentów najważniejszą kwestią jest możliwość pozyskania bardziej „elastycznego trybu życia” będącego alternatywą dla pracy na etacie.


Dodatkowa pensja również istotnym czynnikiem

Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród brytyjskich inwestorów oraz spekulantów, większość na rynku akcji szuka „drugiej pensji” albo uwolnienia od stałej pracy na etacie. Innymi słowy, dążą do uzyskania niezależności finansowej, aby móc poświęcić się swoim pasjom. Pokrywa się to z osobnym sondażem, zgodnie z którym 87% Brytyjczyków chciałoby prowadzić „elastyczny tryb życia” bez sztywnych ram wyznaczonych na pracę.

Potrzeby wynikające z inwestowania różnią się jednak wśród kobiet i mężczyzn. O ile 35% Panów szuka na giełdzie skrajnych emocji, to już zaledwie 15% Pań kieruje się tym czynnikiem. Kobiety okazują się być o wiele bardziej racjonalne jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji tradingowych, ich awersja do ryzykaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here