Naga Markets

Valkyrie celuje w ETF bazujący na spółkach z Nasdaqa, które zajmują się wydobyciem bitcoina (BTC)Zarządzający aktywami kryptowalutowymi Valkyrie złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczący obrotu funduszem typu ETF (exchange-traded fund), który bazowałby na spółkach notowanych na Nasdaqu, które zajmują się głównie wydobyciem bitcoina.

Valkyrie planuje własny ETF bazujący na spółkach powiązanych z bitcoinem

W złożonym w środę wniosku Valkyrie poinformowała, że jej fundusz Bitcoin Miners ETF nie będzie inwestował bezpośrednio w bitcoina (BTC). Zarządzający aktywami kryptowalutowymi twierdzi, że co najmniej 80% jego aktywów netto będzie oferowało ekspozycję na cyfrowe aktywa poprzez papiery wartościowe spółek, które „czerpią co najmniej 50% swoich przychodów z wydobycia BTC lub dostarczania sprzętu bądź oprogramowanie związanego z wydobyciem”.W zgłoszeniu dodano, że Valkyrie będzie inwestować do 20% swojego kapitału w spółki posiadające “znaczącą część swoich aktywów netto” w bitcoinie.

W październiku 2021 r. Valkyrie uruchomiła fundusz Bitcoin Strategy ETF, który oferował pośrednią ekspozycję na BTC za pomocą kontraktów futures. Został on zatwierdzony przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Obecnie akcje funduszu po spadku o ponad 40% od momentu debiutu w dniu 22 października kosztują niecałe 15 dolarów.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą.

Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

W 2021 roku SEC po raz pierwszy zatwierdziła wnioski dotyczące instrumentów pochodnych związanych z bitcoinem, jednak nie dała jeszcze zielonego światła żadnemu funduszowi giełdowemu opartemu bezpośrednio na BTC.

Obecnie wiele wniosków dotyczących kryptowalutowych ETF-ów jest wciąż rozpatrywanych w Stanach Zjednoczonych. Kanadyjscy regulatorzy postanowili zrobić krok do przodu i już zatwierdzili w swoim kraju ETF-y związane bezpośrednio z bitcoinem od Fidelity, Purpose Investments i Evolve Fund Group.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji celon | enea cena akcji | xtb akcje wykres | alior giełda | notowania neuca | średni kurs korony czeskiej | cena akcji biomed |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro w kierunku 1,10-1,11. EUR/USD oczami SocGen, Westpac i TDS
Następny artykułNial Fuller podaje swoje pomysły handlu na GBP/USD, złocie (XAU/USD) i ropie naftowej
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here