Naga MarketsWydowbywanie ropyW środowym wydaniu programu Surowcowe.info gościem Bogusza Kasowskiego był Michał Stajniak, analityk surowcowy XTB. W programie poruszono temat spółki Trafigura. Eksporter ropy w USA odpowiada obecnie za 25% eksportu od uruchomienia rurociągu Cactus II. Co więcej w trakcie programu omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Rośnie popyt na ropę z USA

Przez spółkę przechodzi 1,5 mln baryłek dziennie, z czego 500 tysięcy trafia na eksport. Zdaniem spółki eksport ropy z USA wyniesie 3,5 mln baryłek dziennie na koniec 2019 roku. Obecnie to 2,69 mln baryłek dziennie (lipiec 2019) – oznajmił Bogusz Kasowski.

Zdaniem EIA produkcja ropy w USA ma wynieść 12,24 mln baryłek dziennie w 2019 roku oraz 13,23 mln baryłek dziennie w 2020. Popyt na ropę w USA ma wynieść 20,59 mln baryłek dziennie w 2019 roku, a w 2020 ma wynieść 20,85 mln.

Materiał od minuty 11:45

Surowcowe Info – Bogusz Kasowski i Filip Kondej [XTB] | 11.09

Gościem Bogusza Kasowskiego (Prywatny INV€$TOR) w programie Surowcowe Info tym razem jest Filip Kondej z domu maklerskiego XTB. Czego między innymi dowiemy się w tym odcinku❓🔸 Najwyższy sąd administracyjny ⚖️ w Kolumbii 🇨🇴 utrzymał zakaz szczelinowania ❌, powstrzymując w ten sposób wydobywanie ropy i gazu ziemnego z łupków 🚧⛽️. 🔹 General Electric ⚡️ chce pozyskać do 3 miliardów dolarów 💰 ze sprzedaży większościowego pakietu akcji (50,4%) Baker Hughes. 🔸 Europejski trybunał 🏢 uchylił unijną 🇪🇺 decyzję zezwalającą Gazpromowi 🔥 na przesył większych ilości gazu przez rurociąg Opal prowadzący do Nord Stream 🛢. Więcej szczegółów w nagraniu 🎥❗️

Publiée par Comparic24.TV sur Mercredi 11 septembre 2019

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJaka jest przyszłość rynków giełdowych? Sprawdź na Start DEX!
Następny artykułZapasy ropy naftowej kurczą się czwarty tydzień z rzędu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here