Naga MarketsMoneta euro na tle jednego dolaraKurs euro wzrósł między 31 marca br. a 29 kwietnia br. o 4,5 centa, co stanowiło dokładnie 3,81 proc. Od kilku dni ponownie obserwujemy jednak jego spadki, a ekonomiści i stratedzy walutowi prognozują, że kwietniowe wzrosty były jedynie przejściowe. Eksperci spodziewają się bowiem, że dolar amerykański zyska na szybkim wzroście gospodarczym, do którego przyczynią się “eksperymentalne” działania rządu i banku centralnego.

  • Zdaniem ekonomistów, kwietniowe wzrosty notowań euro były jedynie tymczasowe
  • W ich ocenie, dolar amerykański zyska na ożywieniu gospodarczym w USA
  • Notowania EUR/USD mogą osunąć się do 1,15 USD

Kurs euro spadnie do 1,15 USD

Analitycy Nordea zwracają uwagę, że amerykańska gospodarka doświadczy spektakularnego ożywienia gospodarczego wynikającego z eksperymentalnego połączenia polityki masowego dodruku pieniądza i szeroko zakrojonych bodźców fiskalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ich ocenie, Stany Zjednoczone prawdopodobnie osiągną w tym roku lepsze wyniki pod względem wzrostu gospodarczego niż wszystkie inne kraje, co z czasem zwykle prowadzi do umocnienia dolara amerykańskiego.

Ponadto, w ocenie ekonomistów, jest bardziej prawdopodobne, że Fed zareaguje na silne tempo wzrostu poprzez nieznaczne zacieśnienie polityki. W związku z powyższym oczekują oni, iż kurs euro zakończy rok 2021 na “wyraźnie niższych poziomach” niż obecnie. Ich szacunki zakładają spadek notowań wspólnej waluty do 1,15 USD z ponad 1,20 USD obecnie, co byłoby najniższym poziomem od lipca 2020 r.

Podobnego zdania są także ekonomiści Credit Agricole CIB Research, którzy podtrzymują swoje taktyczne niedźwiedzie nastawienie w stosunku do euro w najbliższym czasie.

– Oczekujemy, że EUR pozostanie w defensywie w najbliższym czasie, po części dlatego, że ostatni rajd rentowności obligacji skarbowych i akcji w strefie euro przestał być widoczny. W istocie wydaje się, że inwestorzy walutowi zaczęli ograniczać swoje oczekiwania co do szybszego otwarcia gospodarki strefy euro – wskazali eksperci.

Tymczasem, spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął się na przestrzeni ostatnich dni do technicznego wsparcia w wysokości 1,1980 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego, gdzie dziś o poranku pojawiła się nie mała reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy, co – z czysto technicznego punktu widzenia – mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w najbliższym czasie.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i poznaj najpopularniejsze formacje cenowe i formacje wykresu

invest
EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE, twierdzi guru kryptowalut
Następny artykułMZ: Dzienna liczba szczepień przeciw COVID-19: 376 745, nowych zakażeń: 6 431
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here