Naga MarketsEkspert z Wall Street "pewny" 5% wzrostu S&P 500Tom DeMark, znany analityk z Wall Street, który doradza “grubym rybom” jest niemal pewny, że indeks S&P 500 będzie zyskiwał kierując się do poziomu 3907 pkt. Taką prognozę postawił 17 grudnia mówiąc, że wzrost powinien zająć 2-3 tygodnie. Ostrzega jednak, że po wyznaczeniu szczytu notowania amerykańskich akcji mogą się znacząco osunąć.

  • Tom DeMark sugeruje, że indeks S&P 500 wzrośnie jeszcze o około 5%
  • Po wyznaczeniu szczytu może nastąpić istotna przecena na rynku akcji
  • Spadek będzie się wiązał z wyczerpaniem wśród kupujących

Do prognozowanego szczytu na S&P 500 jest jeszcze trochę przestrzeni

– Od listopada byłem uparty co do poziomu 3907 [na S&P 500] – powiedział DeMark w czwartek 17 grudnia 2020 r. Liczba ta pokazuje, gdzie spodziewał się wzrostu indeksu S&P 500 w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Z obecnych poziomów to około 5% wzrost.

Te artykuły również Cię zainteresują
Model czasowe DeMarka sugerują, że jest więcej miejsca do wzrostu nie tylko na S&P 500, ale także m.in. na Nasdaq Composite, który może osiągnąć poziom 13240.

Jest także jeden haczyk odnośnie tego wzrostu akcji pod koniec roku. Według DeMarka, będzie to prawdopodobnie szczyt dla rynku akcji. Jego modele i naturalne tendencje spadkowe aktywów pokazują, że w pierwszej połowie 2021 r. indeks S&P 500 może spaść o 5 do 11%.

– To właśnie sugeruje nasza praca, potwierdzając dzienne [i tygodniowe] trendy, wskazując na potencjalny szczyt – powiedział DeMark.

Spadek w pierwszej połowie 2021 roku, który sugerują modele DeMarka ma się wiązać z wyczerpaniem kupujących.

– Chcesz sprzedawać siłę i kupować słabość. Rynki nie wyznaczają szczytów dzięki sprytnym sprzedającym, ale z powodu wyczerpania ostatniego kupującego – powiedział analityk.

S&P 500 na rekordowym poziomie

Notowania kontraktów terminowych na indeks S&P 500 wznoszą się w tym tygodniu na rekordowe poziomy. Cena rośnie w następstwie byczej formacji pin bar z wykresu tygodniowego, która skutecznie przetestowała kluczowe wsparcie przy 3600 pkt.

fpmarkets

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here